روزنامه وطنداران

نیمار در جام جهانی ۲۰۱۸: ستاره‌ای که دل برزیل را می‌برد و اعصاب جهان را خرد می‌کند

تیتر این مطلب عنوانی است که روزنامه برزیلی گلوبو به عملکرد نیمار در جام جهانی روسیه داده است، ستاره‌ای که همان قدر که فوق‌العاده است می‌تواند مسخره به نظر برسد.

نیمار، گران‌ترین بازیکن فوتبال جهان است و بسیاری معتقدند او، پس از حذف رونالدو و مسی تنها فوق ستاره‌ای است که هنوز در جام جهانی روسیه باقی مانده است.

اما به رغم عملکرد عالی نیمار و از جمله گل حیاتی او مقابل مکزیک در یک‌‌هشتم نهایی جام جهانی، او کارهایی می‌کند که در میان طرفداران فوتبال، منهای برزیلی‌ها، محبوب نیست.

زمان‌سنجی نیمار در بازی مقابل مکزیک عالی بود. او معمولا یک قدم از بازیکنان حریف پیش بود، در فضا خیلی خوب حرکت می‌کرد و پاس پشت پای هوشمندانه‌ای که داد هم پایه‌گذار گلی بود که خودش (با پرتاب به سوی توپ) وارد دروازه حریف کرد.

اما سوی دیگر عملکرد این ستاره زشت و اغراق شده است. تمارض‌های نیمار در زمین بستگی به حرکت حریف دارد، از گرفتن یک موقعیت کوچک گرفته تا کارهایی که با روح و هدف ورزش فوتبال تناقض دارد.

۲۰ دقیقه به پایان بازی با مکزیک مانده بود که حرکت نیمار موجب شد تا بسیاری از هواداران به این نتیجه برسند که او همان قدر که سزاوار گرفتن توپ طلا است، باید در فهرست نامزدهای دریافت اسکار قرار بگیرد.

وقتی که میگل لایون، دفاع کناری مکزیک به آرامی پایش را روی قوزک نیمار گذاشت، بازیکن برزیلی چنان تقلا کرد و وانمود کرد از درد به خود می‌پیچد که انگار حریف با کف پا روی قوزک او کوبیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید