روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

کمک غذایی و غیرغذایی با آسیب‌دیده‌گان زلزله اخیر بادغیس

بنیاد خیریه احمدشاه فقیری برای ۳۵۰ فامیل بی بضاعت و آسیب دیده حادثه زلزله بادغیس به روز جمعه مواد خوراکی وغیر خوراکی توزیع نمود.

ملا عبدالصمد “جاوید” والی بادغیس از سهم گیری یک بنیاد خیریه در امر امداد رسانی با آسیب دیده گان حادثه زلزله در بادغیس ابراز امتنان نموده و از سایر هموطنان که توانایی کمک را به فقرا، مساکین و آسیب دیده گان طبیعی دارند خواست تا برای برادران مسلمان خویش مساعدت نمایند.

والی بادغیس گفت: امارت اسلامی یک مقدار مواد خوراکی و غیر خوراکی را به هموطنان آسیب دیده زلزله در منطقه فرستاده و همچنان هیأتی را به منظور بررسی خسارات موظف ساخته است.

همچنان مولوی باریداد ” صابر ” رئیس حوادث بادغیس نیز از کمک به موقع بنیاد خیریه احمد شاه فقیری با آسیب دیده‌گان زلزله اخیر بادغیس اظهار قدردانی نمودند.

در عین حال میراحمد “بهره” مدیر بنیاد خیریه فقیری می‌گوید: این کمک‌ها شامل ۳۵۰ بوجی برنج، ۳۵۰ بشکه روغن، ۱۰۰ بوجی ذغال، ۱۰۰ تخته کمپل و بسته های کمکی نخود، لوبیا، شامپو، صابون و شکر می‌شود که برای ۳۵۰ خانواده‌ی که از اثر زلزله در مناطق غال چرخ، بادروک و سایر مناطق ولسوالی قادس ولایت بادغیس زیانمند گردیده، انتقال و توزیع می گردد.

مسوول بنیاد خیریه فقیری از ادامه این کمک‌ها در آینده نیز خبر می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید