روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

پیروزی امارت اسلامی، آبرو و افتخار جهان اسلام

حامد تاتار

امارت اسلامی، نمونه‌ی خوبی از جهاد، مبارزه و ایستادگی است و تمام جهان اسلام، الگوی آزادی و  الهام استقلال خود را از این داعیه‌ی بزرگ، می‌گیرند.

امارت اسلامی زمانی که ابرقدرت جهان ❪امریکا❫ را به زانو در آورد، برای تمام امت اسلامی نویدبخش تمام شد، آبروی جهان اسلام را به جا آورد و امت مسلمه را افتخار بخشید.

امارت اسلامی افغانستان در نفس الامر حیثیت آفتابی را دارد که تمام کشورهای اسلامی را نور بیداری می‌بخشید و شانه‌ی احساس ملت‌های غافل و خواب‌رفته را تکان می‌دهد.

ما دیدیم؛ سال پار که امارت اسلامی افغانستان به پیروزی رسید، امریکای اشغالگر را به شکست مواجه کرد و دولت اجیر را سرنگون ساخت، امت مسلمه به شادمانی بزرگی دست یافتند و اکثر مسلمانان جهان، نماز شکرانه ادا کردند و پیام‌های تبریکی و تهنیتی، گسیل داشتند.

با فتح و پیروزی امارت اسلامی اکثر کشورها سرود خوشحالی زمزمه کردند و امید نجات از چنگ ذلت و اسارت، در دل‌های شان زنده شد.

خوانندگان گرامی!

خداوند دانا و توانا جهان اسلام را عمیقا با هم پیوند داده است و تمام امت اسلامی درد مشترک دارند و سلسله‌وار، یکی با دیگری گره خورده اند.

اما خوشبختانه محور این همه بستگی‌ها و امیدها افغانستان است و سلسله‌جنبانِ حرکات مجاهدانه و بیدارگرایانه در جهان، امارت اسلامی افغانستان می‌باشد.

به گفته‌ی فیلسوف شرق، علامه اقبال لاهوری، افغانستان قلب آسیاست و این قلب قوی، نقش محوری و اساسی را در تمام بدنه‌ی جهان، بازی می‌کند.

زمانی که در افغانستان تغییر و تحولی رخ بدهد، بدون شک تحولات بزرگی در سطح آسیا و حتی جهان رونما می‌گردد و زمانی که پیروزی نصیب افغانستان شود، پیروزی‌هایی نصیب کشورهای دیگری نیز می‌گردد.

زمانی که افغانستان اشغال شود و مورد تجاوز قرار گیرد، خواه‌مخواه بر سرنوشت ملت‌ها و کشورهای دیگری نیز تاثیر می‌گذارد و روح و روان مسلمانان در اکثر کشورها درگیر تشویش و نگرانی می‌گردد.

امروز که امارت اسلامی افغانستان، حیثیت گل سرسبد جهان اسلام را دارد و چشم میلیون‌ها مسلمان اسیر و مظلوم به سوی آن دوخته شده است، باید تقویه شود و مسلمانان جهان، این داعیه‌ی بزرگ را با عشق و علاقه‌ی وافر حمایت نمایند.

اگر امارت اسلامی افغانستان مورد حمایت کشورهای قرار گیرد، نه تنها که جهان اسلام از خاک ذلت و اسارت بر می‌خیزد، بل‌که اقتدار اسلامی در جهان زنده می‌شود و امت اسلامی، صاحبِ جایگاه رفیعی در جهان می‌گردد.

اگرچه امارت اسلامی افغانستان، بعد از شکست دادن امریکا و نابل آمدن به فتح و پیروزی، مِن‌حیث یک دولت باعظمت در جهان نقش دارد و جهان کفر را شدیداً در هراس و بیم افگنده است.

اما، باآن‌هم سیاست و پالیسی امارت اسلامی افغانستان این است که؛ هوای تهدید هیچ کشوری را در سر ندارد و می‌خواهد با تمام کشورهای جهان، تعامل نیک و روابط حسنه داشته باشد.

این پالیسی و سیاست، امروز زمینه‌ را مساعد کرده است تا جهان، شعبات سیاسی و اقتصادی خویش در افغانستان را احیا کنند و در پشت میز گفتگو و تعامل با افغانستان، بنشینند.

از سوی دیگر در ظرف چهل و چند سال گذشته، این نخستین باری است که افغانستان، زیر پرچم حکومت واحد و ملت متحد قرار گرفته و اداره می‌شود.

این امر نیز برای جهان شانس میدهد که امارت اسلامی را به رسمیت بشناسند و دیگر حرفی برای تعلل و بهانه‌تراشی‌ها نداشته باشند.

در آخر، نخسین سالروز پیروزی امارت اسلامی افغانستان را به تمام مسلمانان جهان و خصوصاً به ملت مجاهد و شهیدپرور افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و دوام و بقای این حکومت ناب اسلامی را از بارگاه خدای توانا و بی‌نیاز آرزو می‌برم.

ممکن است شما دوست داشته باشید