روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

پولیس پاناما یک گورجمعی مرتبط به یک فرقه مذهبی را پیدا کرد

پولیس پاناما گفته است که یک دیکر گورجمعی مرتبط با “آیین‌های جن‌گیری” یک فرقه مذهبی را پیدا کرد است. این گورجمعی جدید در نزدیکی یک گورجمعی دیگر است که ماه جنوری در این منطقه دورافتاده کشف شد و طی آن جسد ۷ نفر یعنی یک زن باردار و ۵ فرزند او و یک نوجوان از زیر خاک بیرون آورده شد.
پولیس پاناما که تحقیقاتی در این باره را آغاز کرده معتقد است بقایای اجساد گورجمعی جدید متعلق به افرادی است که توسط رهبران و اعضای یک فرقه مذهبی که در میان جنگل‌های دورافتاده این کشور زندگی می‌کنند، کشته شده‌اند.
مأموران جنایی در حال نظارت بر کاوش‌ها و استخراج اسکلت‌ها از این گور واقع در منطقه نگابه بوگله در شمال-غربی پاناما هستند.
ماه جنوری گذشته هم یک گورجمعی دیگر در نزدیکی همین محل کشف شد.
به نظر می‌رسد این گورها متعلق به قربانیان آزار و شکنجه و مراسم خشن جن‌گیری یک فرقه مذهبی در این منطقه باشد.
گورجمعی کشف شده در ۳۵۰ کیلومتری پایتخت، پاناما سیتی، است.
چند روز پیش رهبر فرقه “نور جدید از جانب خدا” ( New Light of God) توسط پولیس در رابطه با گورجمعی کشف شده در ماه جنوری بازداشت شد.
پس از آن پولیس به کلیسای صحرایی که این فرقه برپا کرده بود یورش برد و در آنجا یک زن عریان، قمه و چاقو و یک بز که معلوم بود با تشریفات مذهبی ذبح شده بود را پیدا کرد.
افرادی که جان سالم به در برده‌اند گفته‌اند این فرقه قربانیان خود را از روستاییان محلی می‌گرفته و سپس بروی آنها آیین‌های خشن جن‌گیری که شامل کتک زدن و شکنجه است انجام می‌داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید