روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وقوع دو رویداد ترافیکی در شاهراه کابل-جلال آباد؛ ۲۰ تن جان باخته و ۱۸ نفر دیگر زخم برداشته اند

 

مسئولان محلی در ولایت لغمان می‌گویند که در نتیجه دو حادثه‌ ترافیکی جداگانه در مسیر شاهراه کابل-جلال‌آباد در ولسوالی قرغه‌ای این ولایت، بیش از سی نفر کشته و زخمی شده‌اند. اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان، روز شنبه (۹ اسد) به رسانه ها گفت که یک حادثه ترافیکی ناوقت شب گذشته در منطقه‌ نارنج باغ ولسوالی قرغه‌ای در مسیر شاهراه کابل-جلال‌آباد رخ داده است.
آقای دولت‌زی تصریح کرد که در این حادثه یک عراده موتر نوع کاستر با یک عراده موتر نوع سراچه برخورد کرده که در نتیجه آن، ۸ نفر کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.
به گفته وی، در میان قربانیان، زنان و کودکان نیز شامل اند.
سخنگوی والی لغمان همچنان گفت که حادثه‌ دومی حوالی ساعت ۶:۰۰ صبح روز شنبه در منطقه‌ عزیز خان ولسوالی قرغه‌ای رخ داده است. این حادثه در پی برخورد یک عراده موتر تودی با دو عراده موتر نوع سراچه رخ داده است.
آقای دولت‌زی گفت در این حادثه ۱۲ نفر جان باخته و ۸ نفر دیگر شدیدا زخمی شده‌اند. به‌گفته‌ی او، قربانیان هر دو رویداد به شفاخانه شهر مهترلام و شفاخانه حوزوی ننگرهار منتقل شده‌اند.
او گفت که این حادثات از اثر بی‌احتیاطی رانندگان اتفاق افتاده است.

گفتنی است که شاهراه کابل- جلال‌آباد که از ولایت لغمان می‌گذرد یکی از شاهراه‌های مرگبار از لحاظ حادثات ترافیکی است. در کنار بی‌احتیاطی رانندگان، کم‌عرض بودن جاده نیز عامل وقوع حادثات ترافیکی دانسته می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید