روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزیر صنعت و تجارت در دیدار با سکتور مرغ‌داری کشور: کاغذ پرانی تحت چتر امارت اسلامی از میان رفته و پروسه‌های طویل المدت کوتاه گردیده است

شریعت: محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با سکتورمرغ‌داری کشور دیدار و روی پالیسی‌سازی برای این سکتور بحث نمود.

این جلسه که در تالارمقام رهبری این وزارت برگزار گردیده بود، محترم معروف ظفر رئیس اتحادیه‌ی سراسری تولید و پرؤسس محصولات مرغ‌داری افغانستان و اعضای سکتورمرغ‌داری کشور حضور داشتند.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت ضمن بیان اینکه کاغذپرانی در این وزارت از بین رفته است و پروسه‌های طویل مدت کوتاه شده، گفت که رهبری امارت اسلامی به کار ما اعتماد کامل داشته و خواست شان؛ فقط خدمت به مردم افغانستان است.

اعضای سکتورمرغ‌داری کشور از تلاش‌ها و پلان‌های رهبری این وزارت جهت خودکفای این سکتور سپاس‌گذاری نموده و محترم معروف ظفر رئیس اتحادیه‌ی مرغ‌داری افغانستان و یک تن از اعضای این سکتور در مورد فعالیت‌ها، کشتارگاه‌ها و کارکردهای شان به منظور رشد زیربنای مرغ‌داری کشور معلومات ارایه کردند.

محترم الحاج عزیزی بیان داشت که در تمام بخش‌های سکتورمرغ‌داری کشور تعرفه افزایش می‌یابد و باید این سکتور سرپای خود ایستاد شود. وی اضافه کرد که برگزاری انتخابات در این سکتور نیز ضروری می‌باشد.

اعضای سکتورمرغ‌داری کشور آمادگی‌شان را برای برگزار انتخابات اعلام داشته و از رهبری وزارت صنعت و تجارت خواستند که برای کاشت جواری زمین در اختیارشان قرار داده شود.

محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با توجه به خواست‌های آنها، وعده‌ی همکاری نمودند و از آنها خواست که با زارعین کشور در قسمت خریدار تخم و کود همکاری نمایند.

همچنین رهبری این وزارت به اعضای سکتورمرغ‌داری کشور وعده سپرد که با جمع از بزرگان و علما و شیوخ از کشتارگاه‌ها دیدن خواهد نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید