روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزیر خارجه در دیدار با تجاران افغان مقیم تاشکند: با توسعۀ تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی ایجاد شده است

شریعت: وزیر امور خارجه در دیدار با تجار افغان در تاشکند گفت: اطمینان می‌دهم افغانستان امن است و با توسعه تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی مساعد شده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امارت اسلامی دیروز با نشر خبرنامه‌یی گفته است، سرپرست های  وزارت امور خارجه  و وزارت مالیه با شماری از تجار افغان مقیم تاشکند دیدار کردند.

در این دیدار مشکلات تجار در افغانستان، فراهم شدن  تسهیلات و فرصت‌های جدید برای سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این موارد  نظریات تجار افغان شنیده شد و در خصوص تسهیلات و شفافیت ایجاد شده با روی کار آمدن نظام  جدید در بخش تجارت گفتگوهای مفصلی صورت گرفت.

وزیر خارجه  به تجار افغان مقیم تاشکند اطمینان داد که اکنون افغانستان امن است و با توسعه تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی ایجاد شده است.

در این دیدار مولوی هدایت الله بدری سرپرست وزارت مالیه  از شفافیت و فراهم شدن سهولت‌ها در بخش‌های وزارت مالیه به تفصیل صحبت کرد.

همچنان تاجران افغان گفتند با آمدن نظام امارت اسلامی، فساد ریشه کن شده و یک محیط کسب و کار امن ایجاد شده است.

آنان گفتند که امیدواریم در آیندۀ کوتاه به سرمایه گذاران توجه شود و سرمایه گذاران بین المللی نیز مایل به سرمایه گذاری در افغانستان شوند.

در پایان این دیدار، وزرای خارجه و مالیه به تاجران افغان از همکاری همه جانبه اطمینان دادند و آنان را بازیگران مهم بازسازی افغانستان خواندند که باید سهم خود را در بازسازی کشور ایفا کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید