روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزیر امر به معروف در جریان سفرش به تخار: باید جامعۀ جهانی به ارزش‌های اسلامی و فرهنگی کشور ما احترام بگذارند

شریعت: شیخ خالد حنفی، وزیر امر به معروف و نهی از منکر با هیأت همراه شان در سفری به ولایت تخار دیروز (سه شنبه، ۱۱ اسد) در حضورداشت مسوولین محلی تخار و جمعی کثیری از مردم و مجاهدین امارت اسلامی در تالار مقام ولایت تخار سخنرانی نمود.

وزیر امر به معروف و نهی از منکر هدف سفر شان به این ولایت را رسیدگی به مشکلات مسوولین امر به معروف و نهی از منکر این ولایت و تطبیق فرامین امیرالمؤمنین عنوان نموده و به رعایت کامل حجاب شرعی که در آن صورت زنان پوشیده باشد تأکید نمود.

شیخ حنفی در بخشی از سخنانش گفت، در ۲۰ سال گذشته غربی ها تلاش کردند بی حجابی، بی حیایی و عریانی را در افغانستان ترویج نموده و این کشور را به واشنگتن دوم مبدل کنند که خوشبختانه با نصرت الهی و فداکاری مجاهدین امارت اسلامی ناکام شدند.

وزیر امر به معروف و نهی از منکر افزود: «دین، وطن و مردم از ماست و باید جامعه جهانی به ارزش های اسلامی و فرهنگی کشور ما احترام بگذارند. امارت اسلامی تمامی قوانین شرعی را تطبیق نموده و هرگز در برابر فشارهای جهانی تسلیم نخواهم شد.»

شیخ حنفی همچنان از تمامی مسوولین ملکی و نظامی امارت اسلامی خواست که موهای سرشان را مطابق فرمان امیرالمؤمنین اصلاح نموده و افراد نابالغ را از صفوف شان بیرون کنند.

از سوی هم، حاجی محمد کاظم طارق، معاون والی تخار از سفر وزیر امر به معروف و نهی از منکر به این ولایت استقبال نموده و افزود که ضمن اطاعت از فرامین این وزارت در تطبیق آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید