روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت صحت عامه خطاب به داکتر افغان بیرون از کشور: زمینۀ مصؤون کاری برای تان فراهم است بیایید به هموطنان خویش خدمت نمایید

شریعت: وزارت صحت‌ عامه کشور در نشستی با حضور معینان و روسای این وزارت  از کارکردهای داکترعبدالغفارغیور متخصص جراحی پلاسیتک تقدیر به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق عاصم معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت: امروز جای مسرت است که همچو کدرها و متخصصین ما از خارج به کشور خود برگشت نموده و مصدر خدمت به هموطنان نیازمند خویش می شوند.

معین مالی واداری علاوه نمود، ما از متخصصین و کدرهای صحی خویش که در بیرون از کشور زندگی می کنند تقاضا می نماییم که امارت اسلامی فعلاً همه زمینه‌ها را برای خدمت رسانی برای آنان در داخل کشور فراهم نموده تا همه ای آنها دو باره به وطن برگشت نموده و مصدر خدمت به هم میهنان خود گردند.

در ادامۀ این نشست همچنان  داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه، از کار کردهای داکتر غیور ابراز تشکر نموده گفت: خوشبختانه امروز زمینه‌های خدمت رسانی برای همه افغان‌ها در داخل کشور مساعد شده است تا آنان بتوانند برای مردم خود خدمت کنند و ما از همه‌ی افراد با تجربه و متخصیین خود که در بیرون از کشور زندگی می کنند می‌خواهیم که بیایند تا دست به دست هم داده و کشور خود را آباد نماییم.

از سوی‌ هم داکترعبدالغفار غیور از تشویق و اعتماد رهبری وزارت صحت‌عامه ابراز امتنان و قدردانی نموده افزود، من از کشور ترکیه به افغانستان آمده ام  و در کمتر از دوماه بیشتر از ۱۸۵ عملیات مغلق کام‌چاک و لب چاک را در ولایت‌های کندز، کابل، هلمند و ننگرهار به شکل رایگان انجام دادم و تعهد می سپارم که در قسمت تربیه کدرها در این رشته و رسیدگی به وضعیت نیازمندان در کشور از هیچ نوع سعی و تلاشی دریغ نخواهم ورزید.

ممکن است شما دوست داشته باشید