روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت دفاع ملی: ۲۷۰ جنگجوی طالب در ۷ ولایت کشور کشته و زخمی شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۰ طالب مسلح در ۷ ولایت کشته و زخمی شده اند.
وزارت دفاع ملی با نشر اعلامیه‌ای گفته که در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی، ۱۷۹ طالب کشته و ۹۱ تن دیگر آنان زخمی شده اند.
بر بنیاد اعلامیه، مقدار زیاد سلاح و مهمات طالبان نیز در این عملیات‌ها تخریب شده است.
در اعلامیه آمده که این جنگجویان طالبان در ولایات قندهار، بادغیس، بلخ، فراه، هلمند، تخار و قندوز کشته و زخمی شده اند.
همچنین، ۱۵ ماین مختلف النوع که توسط طالبان در نقاط مختلف کشور جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نیرو های امنیتی جابجا شده بود، کشف و خنثی شد.
بر اساس معلومات مسئولان اردوی ملی در غرب کشور، طی عملیات تصفیوی نیروهای اردوی ملی در ولسوالی شیندند ولایت هرات، در ۱۰ روز گذشته دست کم ۶۳ جنگجوی طالب کشته شده‌اند.
اردوی ملی در غرب افغانستان در خبرنامه ای گفته که این عملیات به هدف پاکسازی کامل ساحات تحت تصرف طالبان شروع شده و طالبان در آن تلفات سنگینی متقبل شدند.

در متن این خبرنامه آمده که این عملیات با حمایه قوای هوایی صورت گرفته و تا کنون ۶۳ طالب کشته و ۲۹ تن دیگر زخمی شدند.
عصمت الله غروال، فرمانده لوای اول اردوی ملی در ولایت هرات گفته: “در این عملیات همچنین ۱۵ حلقه ماین طالبان خنثی شده و از وقوع حادثات خون‌بار جلوگیری شده است.”
در ادامه خبرنامه گفته شده در بین کشته شدگان چند تن از فرماندهان مشهور طالبان بنام‌های “عبدالرحیم اسحا قزی، حافظ علم، علاوالدین‌ بارکزی و مدثر” هم می‌باشند.
از تلفات نیروهای امنیتی در این درگیری‌ها چیزی گفته نشده است.
طالبان هم تا کنون در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.
با این حال، دامنه درگیری‌های نفس‌گیر تنها در ولسوالی شیندند هرات ختم نمی‌شود، بلکه ولسوالی‌های فرسی و اوبه هرات هم شبانه شاهد حملات و زد و خوردهای بین دولت و طالبان‌اند.
برخی باشندگان ولسوالی شیندند هم از تخریب مازل مسکونی شان در درگیری‌های بین دولت و طالبان خبر می‌دهند و از این مساله نگرانی ‌می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید