روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت امور داخله:چهار قاچاقبر مواد مخدر بازداشت شد

وزارت امور داخله از بازداشت چهار قاچاقبر مواد مخدر از دو ولایت کشور خبر داده است.
وزارت امور داخله، روز یکشنبه (۲۰ میزان) با نشر خبرنامه‌ای گفته که منسوبین پولیس مبارزه برضد مواد مخدر قوماندانی امنیۀ ولایت غزنی به دنبال راه اندازی یک عملیات، سه قاچاقبر مواد مخدر را همراه با مقدار ۱۵ کیلوگرام«شیشه» از مرکز این ولایت بازداشت نمودند.
در خبرنامه همچنین آمده که یک قاچاقبر دیگر که حدود یک کیلوگرام هیرویین را در بطن‌اش جاسازی نموده و قصد قاچاق آن را داشت، قبل از ورود به شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب از سوی منسوبین پولیس شناسایی و بازداشت گردید.
وزارت امور داخله در خبر دیگری گفته که منسوبین پولیس قوماندانی امنیه ولایت کابل، در پی چندین عملیات اوپراتیفی شش تن مظنون را در پیوند به جرایم جنایی از نقاط مختلف شهر کابل بازداشت نمودند.
در خبرنامه آمده که این افراد به ظن حمل سلاح غیر قانونی، سرقت وسایط و سرقت موبایل از مربوطات نواحی نهم، دهم، یازدهم و شانزدهم شهر کابل توسط پولیس شناسایی و بازداشت گردیده‌اند.
از نزد افراد بازداشت شده یک میل تفنگچه کمری نیز بدست پولیس آمده است.
این در حالی است که در این اواخر جرایم جنایی در شهر کابل افزایش یافته و نگرانی‌های شدید باشندگان کابل به دنبال داشته است. اما وزارت امور داخله می گوید که پس از این در برابر مجرمان جنایی برخورد جدی خواهد شد. محمد مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله اخیراً گفته است که پولیس نباید در برابر مجرمان جنایی از ترحم کار گیرد. او به منسوبان پولیس هدایت داده که در صورت برخورد با مجرمان جنایی، بر آنان شلیک کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید