روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

وزارت امور خارجه از تلاش‌های آلمان برای تسهیل رونـد صـلح افغانستان استقبال کـرد

وزارت امور خارجه‌ی افغانستان می‌گوید که آلمان تلاش‌هایش را برای کشانیدن طالبان به میزگفتگوهای صلح افزاش داده و به تازگی نماینده‌ی ویژه‌ی آن کشور برای افغانستان و پاکستان با ملابرادر دیدار کرده است.

مارکوز پوتزل، نماینده‌ی ویژه‌ی آلمان برای افغانستان و پاکستان هفته‌ی گذشته با رییس جمهور غنی در کابل دیدار کرد. آقای پوتزل در این دیدار تعهد کرده بود که کشورش آماده‌ی هر گونه همکاری در روند گفتگوهای صلح افغانستان است.

صبغت الله احمدی، سخنگوی وزارت خارجه‌ی افغانستان روز دوشنبه (۳۰ ثور) در یک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که افزون بر آلمان، هند نیز علاقمند سهم گیری به هدف فراهم سازی گفتگوهای مستقیم میان دولت و نمایندگان طالبان است.

آقای احمدی فزود: ” دیدار نماینده‌ی آلمان با ملا برادر برای زمینه سازی گفتگوهای مستقیم میان دولت و طالبان بوده است. ما از تلاش های آقای پوتزل استقبال می‌کنیم و امیدوار هستیم که به زودی زمینه‌ی گفتگوهای مستقیم فراهم شود.”

آقای احمدی افزود که نماینده‌ی ویژه‌ی آلمان پیش از دیدار با ملابرادر در قطر، این موضوع را با رییس جمهور غنی و سرپرست وزارت امور خارجه‌ی افغانستان در جریان گذاشته بود و قرار است این مقام آلمانی جزییات دیدارش را با حکومت افغانستان شریک کند.

این تلاش‌های مقام‌های آلمانی در حالی مطرح می شود که پیش از این وزیر امور خارجه‌ی آلمان گفته بود که برای پایان جنگ و خشونت‌ها در افغانستان کشورش آماده است تا نشست “بن‌سوم” را میزبانی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید