روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معین پیشین و چهار کارمند وزارت شهرسازی به جرم اختلاس محکوم به مجازات شدند

ستره محکمه کشور اعلام کرده که خاطره سادات، معین پیشین مالی و اداری و پنج کارمند وزارت شهرسازی و اراضی به جرم اختلاس و جعل اسناد به زندان محکوم شده‌اند.
ستره محکمه روز یک‌شنبه، نهم جوزا با نشر خبرنامه‌یی گفته است که:« جلسهٔ علنی قضایی خاطره سادات بنت سید حبیب معین اسبق مالی و اداری وزارت شهر سازی، محمد ناصر ولد محمد اسلم متخصص امور مالی و حسابی وزارت شهر ساز،٬ ذبیح الله فرزند خلیل الله کارمند ارشد مالی، فخرالدین فرزند خدا بخش آمر مالی بودجه عادی، حفیظ الله فرزند عزیزالله عضو مدیریت کنترول وزارت شهرسازی و عظیم الدین فرزند محمد آصف مدیر عمومی کنترول وزارت شهر سازی در اتهام اختلاس و تزویر حواله ها بتاریخ ۸/۳/۱۴۰۰ با حضور داشت طرفین قضیه و مساعد حقوقی خاطره سادات برگزار شد». در این میان خاطره سادات به اتهام اختلاس و جعل اسناد به چهار سال و هشت ماه زندان محکوم شده است. بر اساس خبرنامۀ ستره محکمه، این مقام پیشین حکومت همچنان به پرداخت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار افغانی جریمۀ نقدی محکوم به مجازات شده است.

در خبرنامه همچنان آمده است که محمدناصر متخصص مالی و حسابداری، ذبیح‌الله کارمند مالی، فخرالدین آمر مالی و بودجۀ عادی، حفیظ‌الله عضو مدیریت کنترل و عظیم‌الدین مدیر عمومی کنترل نیز به جرم جعل اسناد و اختلاس بین چهار سال و هشت ماه تا یک سال و دو ماه زندان محکوم شده‌اند.
بر اساس خبرنامه، این مأموران وزارت شهرسازی و اراضی در مبالغ هنگفت مالی اختلاس کرده و در صدور حواله‌ها جعل کرده‌اند.
هفته گذشته اداره لوی سارنوالی اعلام کرد که پنج جنرال، سه سناتو و چهار شهردار به اتهام فساد و سوء استفاده از وظایف شان محاکمه شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید