روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معین وزارت صنعت و تجارت: کار پروژۀ پارک صنعتی در ولایت کندز به زودی آغاز می‌شود

شریعت: معین وزارت  صنعت و تجارت جهت ارزیابی و رسید‌گی به مشکلات تاجران دیروز به کندز سفرکرد.

مولوی قدرت‌الله جمال معین صنعت و تجارت طی نشستی که با والی کندز، تاجران و سرمایه گذاران کندز داشت گفت بر حل مشکلات تجارتی، سهولت‌های بازرگانی، ساخت‌ و ساز پارک‌های صنعتی و سهولت در اخذ ویزا برای تاجران و تأمین امنیت تاجران رسیدگی میشود .

وی گفت در نظر است به زودی کار پروژۀ پارک صنعتی آن ‌ولایت را آغاز کند.

درین نشست تاجران و نمایندگان سکتور خصوصی ضمن ارایه مشکلات تجارتی شان از تأمین امنیت شاهراه‌ها ابراز خرسندی کردند و بر کاهش تعرفه‌‌های گمرکی و فراهم‌ سازی سهولت‌های تجارتی تاکید کردند.

در همین حال ملا نثاراحمد نصرت والی کندز ضمن بیان مشکلات تاجران در آن ولایت؛ کندز را بستر مناسب در عرصۀ تجارت و صنعت دانسته از رهبری وزارت صنعت و تجارت خواهان توجه بیشتر درین زمینه  شد.

همچنان بر اساس یک خبر دیگر، تعمیر اداری ریاست صنعت و تجارت کندز دیروز از سوی معین وزارت صنعت و تجارت و رهبری آن ولایت افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

مسئوولان آن اداره می گویند کار این تعمیر به شکل  پخته و اساسی در دو طبقه به هزینه ۱۴ملیون اعمارشده است.

مولوی قدرت الله جمال از برنامه های خوب آن وزارت در خصوص حمایت از تاجران وسرمایه گذاران صحبت نموده افزود که در این زمینه با جدیت کار جریان دارد.

از سوی هم ملا نثاراحمد نصرت والی کندز از تلاش‌ها در راستای بازسازی و نوسازی در آن‌ ولایت یادآور شده و از مسئوولان آن اداره خواست تا در راستای حکومت داری و عرضه خدمات به موقع تلاش ورزند.

ممکن است شما دوست داشته باشید