روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معین وزارت رسیدگی به حوادث: جاده‌های کابل-غزنی و غزنی قندهار از وجود ماین پاک‌کاری گردد

شریعت: محترم مولوی شرف الدین مسلم، معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با محترم جیمس رییس عمومی دفتر خدمات ماین پاکی الوترست، دیروز در دفتر کاری اش دیدار و روی برنامه‌های ماین پاکی در افغانستان صحبت نمودند.

در این دیدار مولوی شرف الدین مسلم در مورد ارزش کارهای بشردوستانه صحبت کرده و بیان داشت که انسانیت به کدام دین و مذهب خاص ارتباط نداشته و هر کسی که کار بشردوستانه می‌کند ما از آن استقبال می‌نماییم.

آقای مسلم بیان نمود با توجه به این که امروز در افغانستان امنیت تأمین است باید تلاش گردد که کسی از ناحیه انفجار ماین و مهمات منفجر نشده آسیب نبیند.

وی در کنار این که برای رییس عمومی شرکت الوترست پیشنهاد پاک کاری جاده عمومی کابل-غزنی و غزنی-قندهار را داد، بیان داشت که آقای جمیس برای جلب کمک از دونرهای مختلف برای حمایت از برنامۀ ماین پاکی تلاش نماید.

آقای جمیس رییس عمومی شرکت الوترست، به میان آمدن امنیت سراسری در افغانستان را به امارت اسلامی تبریک عرض نموده و افزود که ما امروز می‌توانیم در تمام نقاط افغانستان کارهای خود را انجام دهیم.

از سوی دیگر آقای جمیس از کمبود بودیجه در عرصۀ ماین پاکی خبر داده گفت که در آیندۀ نزدیک تلاش می‌کنیم تا کشورهای همچون لندن و ایالات متحده آمریکا را برای اختصاص دادن بودیجه بیشتر به خاطر حمایت از برنامۀ ماین‌روبی در افغانستان متقاعد بسازیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید