روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

مدیریت ترافیک هرات ۲۹ میلیون افغانی عواید جمع‌آوری نموده است

شریعت: مسوولان در مدیریت ترافیک ولایت هرات می‌گویند: با آنکه روند جریمه نقدی از دو ماه بدینسو در این ولایت متوقف شده است، اما این اداره از به میان آمدن امارت  تا کنون ۲۹ میلیون افغانی عواید جمع آوری نموده است.

قاری ذبیح الله اکبری مدیر ترافیک هرات می‌گوید که این اداره توانسته است مبلغ ۲۹ میلیون را از درک جریمه نقدی وسایط نقلیه جمع آوری نماید.

مدیر ترافیک هرات می گوید: تلاش‌های مدیریت ترافیک هرات به منظور ایجاد نظم خاصی برای وسایل نقلیه جریان دارد، تا با برقراری نظم ترافیکی دوباره روند جریمه نقدی آغاز نشود.

آقای اکبری همچنان گفت: در حال حاضر تمامی چراغ‌های ترافیکی در سطح شهر فعال نیست و این روند برای پولیس ترافیک داخل شهر؛ مشکلاتی را ایجاد کرده است.

آقای اکبری افزود: هر چند نظر به نفوس هرات و وجود بیش از ۳۰۰ هزار وسایط نقلیه، پولیس ترافیک اندک است اما آنان تلاش دارند تا خدمات بیشتری را برای نظم شهری ارایه کنند.

آقای اکبری همچنان از جمع آوری چراغ‌های لیزری وسایط سخن گفته و می‌افزاید که به غیر از وسایط دولتی، از تمامی وسایط این چراغ‌ها جمع آوری می گردد.

موجودیت موتر‌های یک کلید، موترهای فرمان راسته و نبود توقف‌گاه‌های منظم از مهمترین مشکلات این اداره بود که توسط مدیر ترافیک هرات بیان شد.

این در حالیست که شهروندان هرات از ازدیاد وسایط نقلیه در شهر هرات شاکی اند؛ این شهروندان می‌گویند که شهر هرات گنجایش این تعداد وسایط را نداشته و باید دولت در این رابطه یک پلان منظمی را اتخاذ نماید.

شایان ذکر است که بخاطر کاهش قیمت موترهای فرمان راسته، این نوع وسایط در هرات افزایش پیدا کرده است که برای شهروندان و نظم شهر مشکلات را پدید آورده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید