روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

طوفان در فلوریدای امریکا جان ۴۵ نفر را گرفت

رسانه‌‌های امریکایی به نقل از مقامات دولتی اعلان کردند در پی طوفان قدرتمند و مرگبار ایان، تاکنون ۴۵ نفر در ایالت فلوریدا جان خود را از دست داده اند. آژانس باختر به نقل از سی ان ان، مقامات دولتی امریکا اعلان کردند طوفان مرگبار ایان در ایالت فلوریدا، دست کم ۴۵ کشته بر جای گذاشته است. طوفان ایان پس از ایجاد ویرانی‌‌‌ها و خرابی های بزرگ در ایالت فلوریدا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، روز جمعه وارد ایالت کارولینای جنوبی شد. کِوین گوتری، رئیس مدیریت اضطراری ایالت فلوریدا اعلام کرد که این ایالت مرگ یک نفر در طوفان ایان را تأیید می کند و هم اکنون در حال بررسی ۲۰ مرگ تأیید نشده دیگر است.

با این حال شبکه سی ان ان به نقل از مقامات دولتی اعلام کرد طوفان ایان دست کم ۴۵ کشته در ایالت فلوریدا به جای گذاشته است، ۱۶ کشته در بخش لی، ۱۲ نفر در بخش شارلوت، ۸ نفر در بخش کولیر، ۴ نفر در ولوسیا، ۲ نفر در بخش ساراسوتا و ۳ نفر هم در بخش های پولک، لیک، ماناته.

ران دسانتیس، والی ایالت فلوریدا نیز درباره قدرت تخریبی این طوفان مرگبار گفت پس از طوفان ایان، برق نزدیک به ۲ میلیون نفر قطع شد. و همچنین در پی طوفان ایان، برق بیش از ۲۰۰ هزار نفر در ایالت کارولینای جنوبی و ۱۳۸ هزار نفر در کارولینای شمالی قطع شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید