روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

سفیران کشورهای اروپایی در دیدار با وزیر خارجه:خواهان تعامل و کمک بیشتر با افغانستان استیم

شریعت: نشستی میان هیئت امارت اسلامی و سفیران کشورهای اروپایی برای افغانستان در دوحه برگزار شد.

در این نشست هیئت امارت اسلامی به ریاست مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه با سفیران کشورهای اروپایی برای افغانستان در دوحه دیدار و روی مسایل بشری، تعلیم و تربیه، خدمات صحی و مسایل اقتصادی گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه روز جمعه (۱۰ سرطان) با نشر خبرنامه‌یی گفته است که در این نشست سفیران بیش از ده کشور اروپایی اشتراک کرده بودند.

سفیران کشورهای اروپایی ضمن همدردی با خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان زلزلۀ اخیر در ولایت‌های پکتیکا و خوست و ابراز نگرانی از  وضعیت اقتصادی افغانستان، اطمینان دادند که کمک‌های بشردوستانۀ شان را با این کشور افزایش می‌دهند.

مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه در این نشست گفته است که منجمد شدن دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان سبب افزایش مشکلات اقتصادی شده و تاجران افغانستان را با مشکلات زیادی رو برو کرده است.

سرپرست وزارت امور خارجه گفته است که با پیروزی امارت اسلامی، امنیت سراسری در کشور حاکم، حقوق اقشار مختلف جامعه تأمین و زمینه‌های فساد و بی‌عدالتی ازمیان رفته است.

سفیران کشورهای اروپایی گفتگوها با هیئت امارت اسلامی در دوحه را مثبت ارزیابی کرده و تأکید ورزیده اند که برای تحکیم روابط و دوام تعامل با افغانستان، برگزاری همچون نشست‌ها با اهمیت است.

گفتنی است که هیئت امارت اسلامی به رهبری امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه به هدف گفتگو با نمایندگان و دیپلماتان ایالات متحدۀ امریکا و کشورهای اروپایی به قطر سفر کرده است.

سرپرست وزارت امور خارجه روز گذشته در دیدار با تام وست نمایندۀ خاص امریکا برای افغانستان روی آزادسازی پول‌های منجمد شدۀ افغانستان در بانک‌های خارجی گفتگو کرده است. نمایندۀ امریکا برای افغانستان در این نشست گفته است که دولت آن کشور روی میکانیزمی کار می‌کند تا بر اساس آن دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان آزاد و برای مقاصد بشردوستانه مورد استفاده قرار بگیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید