روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

سرپرست وزارت تحصیلات عالی: تقویت نهادهای تحصیلی و علمی منتج به خودکفایی افغانستان می‌شود

شریعت: سرپرست وزارت تحصیلات عالی در جریان سفر به زون شمال شرق کشور، با استادان نهادهای تحصیلی این زون در پوهنتون کندز دیدار کرد.

در این دیدار شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی، کار در راستای پیشرفت علم را نیاز مبرم جامعه و کشور خواند و افزود که تلاش بیشتر در این عرصه می تواند کشور را از نیاز به خارجی‌ها نجات دهد.

همچنان سرپرست وزارت تحصیلات عالی، از استادان موسسات تحصیلات عالی در زون شمال شرق کشور خواست که با جنگ فکری غرب مبارزه کرده و از نظام خود حمایت کنند.

وی افزود که این نظام مطابق خواست و عقیده شما است و برای بقا و حاکمیت آن تلاش کنید و آن را در عرصه علم و دانش به مدارج عالی برسانید.

بعد شماری از استادان نهادهای تحصیلی  زون شمال شرق کشور در رابطه تقویت و پیشرفت نظام تحصیلی کشور پیشنهادهای شان را ارائه کردند و اطمینان دادند که با تمام توان در راه آموزش سالم نسل جوان کشور، تلاش خواهند کرد.

همچنان سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست جدا گانه با محصلان پوهنتون کندز، مشکلات و خواست های آنان را شنید .

در این نشست سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در صحبت هایش محصلان را مسوولان آینده کشور خواند و از آنان خواست که در آموزش و فراگیری علم و دانش بیشتر از پیش تلاش کنند.

وی افزود: کشور ما بعد از مشکلات چندین دهه امروز آزاد است و امنیت کامل در آن حکم فرماست، لازم است که از این فرصت در راستای بلند بردن سطح دانش مسلکی خویش استفاده کنید و شب و روز تلاش کنید تا مصدر خدمت به خود و وطن تان شوید.

در این نشست سرپرست وزارت تحصیلات عالی به محصلان وعده داد که به اساس معیارهای تضمین کیفیت٬ زمینه تحصیلات بهتر را به اولاد این وطن فراهم خواهد کرد.

همچنان شماری از محصلان مشکلات، خواست‌ها و پیشنهاد‌های شان را با سرپرست وزارت تحصیلات عالی مطرح کردند و سرپرست وزارت تحصیلات عالی در زمینه  حل مشکلات و رسیدگی به خواست‌های آنان تعهد همکاری نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید