روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

سرپرست اداره ملی حفاظت از محیط زیست: از جهانیان می خواهیم تا افغانستان را در برابر تهدیدات تغییر اقلیم همکاری کنند

شریعت: سر پرست اداره ملی حفاظت محیط زیست و معین مسلکی این اداره با رئیس موسسه اکبر (ACBAR) ملاقات کردند.

داکتر زین‌العابدین عابد سر پرست اداره ملی حفاطت محیط زیست، انجنیر عزت‌الله صدیقی معین مسلکی و تیم تخنیکی این اداره در مورد موضوعات مختلف محیط زیستی با لیزا، ک، پوپیر رئیس موسسه اکبر در بخش انکشاف کمک های بشری در افغانستان ملاقات کردند.

در این نشست مشورتی دو طرف در مورد تغییر اقلیم، میراث‌های طبیعی، آلودگی هوا و سایر موضوعات محیط زیستی بحث و تبادل نظر نمودند.

سرپرست اداره ملی حفاظت محیط زیست گفت: افغانستان یک کشور جنگ زده است و موجودیت چهار دهه جنگ بر علاوه تلفات انسانی مشکلات جدی محیط زیستی را هم به جا گذاشته است.

با استقرار حکومت اسلامی صلح و امنیت در کشور برقرار شده، شفافیت و اخلاص برای انجام کار صادقانه بوجود آمده و این اداره آماده هر نوع همکاری با ارگان‌های ملی و بین المللی برای تطبیق پروژه‌های محیط زیستی می باشد.

آقای عابد افزود: تغییر اقلیم به عنوان یک تهدید جدی در سطح جهان مطرح بوده و افغانستان هم نمی تواند از این تهدید در امان باشد، ما از جهانیان می خواهیم تا افغانستان را در برابر تهدیدات تغییر اقلیم همکاری کنند.

انجنیر عزت‌الله صدیقی معین مسلکی به تیم تخنیکی این اداره هدایت داد تا طرح‌های محیط زیستی شان را با موسسه اکبر شریک سازند تا آنها بتوانند از آن در پلان‌ها و پروژه‌های شان استفاده کنند.

رئیس موسسه اکبر گفت: موسسه اکبر ( ACBAR)در بخش انکشاف کمک‌های بشری در افغانستان فعالیت می نماید و ما تلاش می نمایم تا از جهان پروژه‌های محیط زیستی را اخذ و تطبیق کرده و آماده هر نوع همکاری با اداره ملی حفاظت محیط زیست هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید