روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رییس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات: اعتبار کمیسیون انتخابات باید دوباره احیا گردد

رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات می‌گوید که اعتماد مردم در انتخابات گذشته نسبت به کمیسیون کم‌رنگ شده و حال باید اعتبار کمیسیون انتخابات دوباره احیا گردد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ احمدشاه زمان‌زی، روز شنبه (۳۰ سرطان) طی مراسمی رسماً به حیث رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات معرفی شد.

آقای زمان‌زی در این مراسم اعتماد مردم نسبت به کمیسیون انتخابات را کم‌رنگ خوانده و تصریح کرد که در انتخابات گذشته اعتماد مردم نسبت به کمیسیون تضعیف شده است.

احمد شاه زمان‌زی تعهد سپرد که کمیسیون انتخابات برای جلب دوباره‌ی اعتماد مردم به کمیسیون روی روند اعتماد سازی آنان و نیز در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر انتخابات در هماهنگی با نهادهای مربوط برنامه‎ای را روی دست خواهد گرفت.

 وی گفت که کمیسون در این راستا همچنان روی تسهیل روند انتخابات و همکاری و هماهنگی بهتر با ریاست‌های ولایتی کیمسیون انتخابات کار خواهد کرد تا زمینه برگزاری انتخابات را در فضایی از اعتماد و شفافیت فراهم نماید.

آقای زمان‌زی همچنان از حضور کمرنگ زنان در میان کاندیدان شوراهای ولسوالی‌ها ابراز نگرانی کرده بیان داشت که زمینه‌ی کاندیدا شدن آنان را در شوراهای ولسوالی‌ها فراهم خواهد کرد.

در همین حال عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات نیز در این نشست از آقای زمان‌زی خواست تا مانع دخالت افراد در امور دارالانشا شده و تاکید کرد که روند کار دارالانشا را در چارچوب قانون و مستقلانه به پیش ببرد.

وی همچنان در پاسخ به نگرانی ها مبنی بر دخالت در امور دارالانشا از سوی هیأت رهبری این کمیسیون گفت که کمیسیون پیش از این در عدم موجودیت ریاست دارالانشا با مشکلاتی مواجه بوده است و هیات رهبری به ناچار در بعضی از امور این نهاد اقدام می‌کرد، اما این به معنای دخالت نبوده است.

آقای صیاد بیان داشت که کمیسیون به هیچ فردی اجازه نمی‌دهد که در امور این نهاد دخالت کند و انتخابات را به چالش بکشاند.

رییس کمیسیون انتخابات، برگزاری انتخابات را یگانه راه بیرون رفت از چالش‌های کنونی امنیتی و گامی موثر بسوی پیشرفت کشور دانست.

ممکن است شما دوست داشته باشید