روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

ریاست عمومی امنیت ملی: ۸ کارمند گمرک میدان هوایی کابل به اتهام قاچاق بازداشت شدند

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که ۸ تن از کارمندان و مسوولان امنیتی گمرک میدان هوایی حامد کرزی به اتهام قاچاق اموال تجارتی بازداشت شده‌اند.

در خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی در این مورد آمده است که نیروهای حراست و تنفیذ قانون این نهاد، اعضای یک شبکه قاچاق را باالفعل در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی بازداشت کرده‌اند.

در خبرنامه آمده:”نیروهای حراست و تنفیذ قانون ریاست عمومی امنیت ملی هشت تن از کارمندان و مسؤلین امنیتی گمرک میدان هوایی حامد کرزی را باالفعل حین انتقال اموال تجارتی بشکل غیر قانونی، بازداشت نمودند“.

خبرنامه افزوده:”افراد بازداشت شده هر یک، شهیر و امید کارمندان گمرک میدان هوایی حامد کرزی، محمد صمیم، سید فهیم، راشد، تاج علی و نصیر احمد  مسؤلین امنیتی مؤظف در گمرک میدان هوایی حامد کرزی و رفیع الله انتقال دهنده اموال از دبی به کابل می‌باشند“.

در خبرنامه آمده:”بعضی از حلقات جرمی در تبانی با افراد متذکره در گمرک میدان هوایی به شکل سازمان یافته دست به قاچاق اموال تجارتی می‌زدند‌ که این‌بار هم تلاش داشتند تا اقلام متعدد را بدون محصول گمرکی و بشکل غیر قانونی از میدان هوایی خارج نمایند، از این‌که همه این کارمندان تحت تعقیب نیروهای امنیت ملی بودند باالفعل بازداشت و به مراجع عدلی و قضایی تسلیم داده شدند“.

ریاست عمومی امنیت ملی تاکید کرده که مبارزه با جرایم سازمان یافته در صدر اولویت‌های این ریاست قرار دارد و تمام حلقات مفسد و شبکه‌های جرمی را تثبیت و به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی می‌نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید