روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

روند انتقال بیش از ۲۱ هزار تن گندم جهت توزیع به ولایات آغاز شد

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری روند انتقال بیش از ۲۱ هزار و ۵۵۹ تن گندم را که در سیلو‌های این وزارت  ذخیره‌ می‌باشد، جهت توزیع به باشنده‌های ولایات آغاز کرد.

این گندم‌ توسط وزارت دفاع امارت اسلامی افغانستان  از سیلو‌های وزارت زراعب به ولایتها انتقال و پس از آن به اشخاصی ‌که در مقابل غذا کار کرده‌اند توزیع می‌گردد.

به منظور آغاز انتقال این مقدار گندم برنامه‌ی در سیلوی مرکزی وزارت زراعت در کابل دایر شده بود که در آن مولوی فضل‌الباری فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، نماینده‌گانی از وزارت دفاع، اداره عملیاتی، روساء و خبرنگاران حضور داشتند روند انتقال این مقدار گندم رسما آغاز گردید.

معین مالی و اداری وزارت زراعت گفت” امارت اسلامی متعهد به خدمت مردم می‌باشد، با توجه به امکانات در دسترس تلاش می‌کنیم به مردم عرضه خدمات کنیم و سهولت بیاوریم، رهبری امارت اسلامی به مسوولان هدایت داده که در قسمت حمایت و همکاری به مردم از هیچ نوع تلاش دریغ نکنید، از همین خاطر با افتخار به مردم خود کار می‌کنیم، مکلفیت امارت اسلامی است که در قسمت حفاظت و رساندن امکانات به شما باشد و کار کند، آرامش و آسایش شما از اهداف و آرزوهای امارت اسلامی می‌باشد”.

همچنان آقای فضلی بیان داشت” یک مقدار گندم در ذخایر استراتیژیک وزارت زراعت موجود بود، خواستیم آن را در شرایط فعلی به مردم توزیع کنیم، در این شرایط حساس نیاز بود این گندم به مردم فقیر توزیع گردد تا یک بخش مشکل شان از ناحیه مصرف مواد غذایی مرفوع شود.

معین وزارت زراعت افزود: مردم افغانستان شرایط  ناگوار را سپری کردند، حال یک نظام مشروع و اسلامی بوجود آمده، باید شکر آن را ادا کنیم. به همین ملحوظ این برنامه‌ی توزیع گندم به اشخاص نیازمند را آغاز کردیم.

آقای فضلی گفت: توزیع این مقدار گندم از ذخایر سیلوهای کابل، بلخ، هرات و بغلان صورت می‌گیرد و بعد از انتقال به ولایات به مردم توزیع می‌گردد.

همچنان  ملا بسم الله  قمندان لوا به نماینده‌گی از  وزارت دفاع صحبت نموده و آماده‌گی نیروهای امارت اسلامی را جهت انتقال و توزیع این مقدار گندم اعلان داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید