روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور غنی به جنازۀ شهید بریدجنرال عبدالمبین محبتی ادای احترام نمود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، طی مراسمی به جنازۀ شهید بریدجنرال عبدالمبین محبتی که هقته گذشته در یک حمله تروریستی بزدلانه در ولایت غزنی به شهادت رسید، ادای احترام نمود.

رئیس جمهور غنی هنگام اتحاف دعا به روح شهید جنرال عبدالمبین محبتی در شفاخانه شهید داوود خان، گفت که جنرال صاحب عبدالمبین یک افغان متعهد، مسلمان قاطع، افسر باجرأت و نمونۀ از فداکاری و تواضع بود.

رئیس جمهور افزود که جنرال محبتی یونیفورم مقدس را به تن کرد و در همین یونیفورم مقدس شهید شد که یاد و خاطرات‌اش برای همیشه موجب انگیزه خواهد بود. شهید جنرال محبتی برای هر افسر، بریدمل و سرباز یک الگو خواهد بود.

رئیس‌جمهور غنی به خانوادۀ جنرال عبدالمبین محبتی، نیروهای امنیتی و دفاعی و همه افغان‌ها تأثرات و همدردی عمیق خود را ابراز نمود و خطاب به آنان، گفت که خود را تنها احساس نکنید، به حیث سرقوماندان اعلی قوای مسلح افتخار می کنم که افسرانی مانند شهید جنرال عبدالمبین محبتی، داشتیم.

محمداشرف غنی تصریح‌کرد که منحیث رئیس جمهور کشور، خود را مسئول می‌دانم تا با خانواده شهید جنرال عبدالمبین محبتی در تماس باشم و به آنان توجه خاص نمایم.

سپس، حاجی محبوب‌الله رحمانی به نمایندگی از خانوادۀ شهید جنرال عبدالمبین محبتی صحبت کرده، از غمشریکی و همدردی رئیس‌جمهور و منسوبین قوای امنیتی و دفاعی کشور ابراز قدردانی نمود و گفت که تشریف‌آوری شما باعث کم‌شدن غم‌های ما گردید و برای ما قوت دل بخشید. ما خانوادۀ فداکار هستیم و به‌خاطر حفاظت از ارزش‌های وطن، همیشه به قربانی‌نمودن خود و فرزندان مان، حاضر هستیم.

در اخیر، رئیس‌جمهور غنی تابوت شهید برید جنرال عبدالمبین محبتی را که با بیرق سه رنگ کشور پوشیده شده بود و بالای شانه‌های منسوبین قطعۀ تشریفات حمل می‌گردید، تا محل معین مشایعت نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید