روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تدابیر امنیتی مراسم دهه محرم بررسی شد

دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری می‌گوید که تدابیر امنیتی مراسم دهه محرم در جلسه‌ای به ریاست استاد سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور بررسی شد.
دفتر مطبوعاتی معاونت دوم روز چهارشنبه (۱۳ اسد) در خبرنامه‌ای گفته که در جلسه‌ای به آقای دانش با حضور معینان وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی، قومندانی امنیه کابل، ریاست امنیت ملی کابل، ریاست عمومی دفتر معاونت اول ریاست جمهوری، نمایندگان فرقه ۱۱۱ کابل، شماری از اعضای شورای علمای شیعه افغانستان، شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی، چگونگی تدابیر امنیتی مراسم دهه محرم، بررسی شد.
این جلسه، بر اساس فیصله جلسه ویژه مورخ ۱۱ اسد شورای امنیت ملی تحت نظر مقام عالی ریاست جمهوری که در آن به نهادهای امنیتی هدایت داده شده بود که برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم در کابل و ولایات تدابیر لازم را اتخاذ کنند، برگزار شد.
آقای دانش در این جلسه بر ضرورت هماهنگی جدی بین نهادهای امنیتی و نهادهای مردمی برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم تأکید کرد و افزود که در این راستا از تجربه سال‌های قبل نیز استفاده شود.
معاون رئیس جمهور همچنین گفت که وزارت امور داخله هماهنگی لازم را برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم در تمام ولایات کشور ایجاد و در این راستا جلساتی را با مسئولان امنیتی و نهادهای مردمی ولایات کشور برگزار کند و پلان‌ها و طرح‌‌های مربوطه را با آنها شریک سازد.

در این جلسه مسئولان نهادهای امنیتی اعلام کردند که برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم در کابل و ولایات آمادگی کامل دارند و از تأمین امنیت مراسم دهه محرم، اطمینان دادند.
نمایندگان شورای علمای شیعه، شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی نیز اعلام کردند که در زمینه تأمین امنیت مراسم دهه محرم با نهادهای امنیتی کشور به صورت جدی و همه جانبه همکاری می‌کنند.
آنها همچنین اعلام کردند که با هیأت امنا، ملا امامان و مسئولان مساجد و تکیه خانه‌ها، جلساتی را در مورد چگونگی برگزاری مراسم دهه محرم دایر کرده‌اند و آنها نیز برای هر گونه همکاری، اعلام آمادگی کرده‌اند.
در این جلسه طرح امنیتی ارائه شده از طرف کمیسیون امنیتی مراسم دینی مورد تأیید قرار گرفت و فیصله شد که جزئیات پلان‌گذاری‌ها و هماهنگی‌ها در زمینه تأمین امنیت مراسم دهه محرم در کابل، در جلسات شش و نیم تحت نظر معاون اول ریاست جمهوری، بررسی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید