روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تأکید رییس جمهورغنی بر ایجاد طرح واضح برای رسیدن به خوداتکایی

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور در دیدار با هیئت اداری مجلسین شورای ملی گفته که دولت افغانستان باید یک طرح واضحی برای دو سال آینده در راستای خود اتکایی داشته باشد.
بر اساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری؛ رییس جمهور غنی روز یکشنبه (۱۲ ثور) نماز شام را با اعضای هیئت اداری مجلسین شورای ملی ادا کرد و در ضیافت افطاری با آنان در خصوص فصل نو بعد از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان، صحبت نمود.
در این دیدار رییس جمهور ضمن تاکید بر تقویت اجماع سیاسی و اقتصادی در کشور، از شورای ملی خواست تا مشورت‌های خویش را در مسایل مهم ملی، به ویژه اجماع سرتاسری بخاطر تامین صلح پایدار و عادلانه، ارائه کنند.
رییس جمهور غنی افزود که خروج نیروهای بین المللی از افغانستان فرصت را برای ما جهت بازنگری پالیسی‌های ملی، منطقوی و بین‌المللی ایجاد کرده است و باید یک طرح واضح برای دو سال آینده در راستای خود اتکایی داشته باشیم.
در این دیدار امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری گفت که حمایت‌های مالی و تخنیکی و تعهدات جامعه جهانی با افغانستان مانند سابق ادامه می‌یابد.

استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، گفت که در فصل جدید مناسبات افغانستان با جامعه بین‌المللی، نقش شورای ملی مهم است که هم ارکان دولت تقویت گردد و هم حمایت های بیشتر از نیروهای امنیتی و دفاعی صورت گیرد.
در مقابل، اعضای هیئت اداری مجلسین شورای ملی بر حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی تاکید کرده، گفتند که برای تقویت اجماع ملی به هدف رسیدن به صلح عادلانه و پایدار در کنار حکومت قرار دارند.
ارگ ریاست جمهوری در خبر دیگری گفته که رییس جمهور غنی به سلسلۀ نشست‌های مشورتی با رهبران سیاسی و شخصیت‌های مطرح کشور، شام یکشنبه با میر رحمان رحمانی رییس ولسی جرگه و فضل هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه، به گونه جداگانه دیدار کرد.
رییس جمهور غنی مشورت‌های رؤسای مجلسین شورای ملی را در مورد تقویت اجماع ملی و سیاسی و تامین صلح عادلانه و پایدار استماع کرد و با آنان در مورد اقدامات آینده در این راستا، بحث و تبادل نظر نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید