روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

برگزاری جشنوارۀ آثار نقاشی در کابل؛ آثار هنری ۱۶نقاش جوان به نمایش گذاشته شد

جشنوارۀ نقاشی زیر نام«نفس تازه» که آثار هنری شانزده نقاش را به نمایش گذاشته شده، در کابل برگزار گردید.
این جشنواره را موسسۀ ملی افغانان برای آموزش بزرگ‎سالان (انافی) و ریاست نگارستان ملی وزارت اطلاعات و فرهنگ بر گزار کرده است که در آن، شانزده تن از نقاشان جوان آثار هنری شان را به نمایش گذاشته‌اند.
محمد طاهر زهیر سر پرست وزارت اطلاعات و فرهنگ هنگام افتتاح این جشنواره گفت: آموزش و فراگیری یک امر انسانی، وجدانی، ایمانی و دینی است؛ چنانچه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) گفته است که از گهواره تا گور، دانش بجوی.
محمد طاهر زهیر افزود: موسسۀ ملی افغانان برای آموزش برزگ‎سالان، به یک نکتۀ بسیار جالب و خوب و به یک خلاء انگشت گذاشته است و آن این است که در این چهل سال جنگ و ناامنی، خیلی از خانواده‌ها، زنان و مردان که دارای استعدادهای بسیار خوب و درخشان بودند، از آموزش، فراگیری علم و کسب هنر، باز مانده‌اند.
آقای زهیر افزود: نهادهای دولتی و خصوصی‌یی که برای نسل جوان برنامه‌ها طرح می‌کنند و زمینه‌ها را برای رشد جوانان فراهم می‌کنند، اقدام و کارنیکی انجام می‌دهند.
به گفتۀ محمد هاشم شارق رییس عمومی نگارستان ملی، با ارزیابی‌هایی که صورت گرفته است برای پنج تن از نقاشان شرکت کنندۀ این جشنواره که کار شان معیاری ارزیابی شده است، تقدیر نامه اهدا می‌شود.
وی برتداوم برگزاری همچو برنامه‌ها تأکید کرد و گفت: برگزاری همچو جشنواره‌ها استعداد‌های پنهان را آشکار می‌کند و این برای رشد فرهنگ مردم ما یک کار نیک است.
به گفتۀ بشیرخالقی رییس موسسه انافی، هدف از راه‌اندازی همچو برنامه‌ها، رشد خلاقیت‌ها‎ست.

ممکن است شما دوست داشته باشید