روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

استقامت در راه شریعت

نویسنده: حامد تاتار

امارت اسلامی که برخاسته از متن جامعه و ملت مجاهد و شهیدپرور افغانستان است، استقامت و ثابت قدمی در راه شریعت غرای محمدی ❪ص❫ را یگانه راز موفقیت و رمز پیروزی میداند.

امارت اسلامی باورمند است که اندک‌ترین عدول و کج‌رَوی از جاده‌ی هموار شریعت، انسان را به ذلت و تباهی می‌کشاند و برای ابد سرنگون می‌سازد.

بناءً امارت اسلامی با تحمل تمام مشکلاتِ طاقت‌فرسا و زحمات طاقت‌سوز در مسیر سبز شریعت استوار است و با تمام فشارهای وارده، یک اینج از قوانین اسلامی و مزایای شرعی فاصله نمی‌گیرد و در تطبیق آن، ثابت قدم و استوار خواهد بود.

امارت اسلامی افغانستان از زمانی که در میدان جهاد و مبارزات اسلامی گام نهاده است، با کوه‌های از مشکلات مواجه بوده و آن را به مثابه‌ی کاه فکر کرده و تا قله‌های شامخِ فتح و پیروزی به پیش رفته است.

امارت اسلامی این رشادت‌ها را از مکتب اسلام، از کانون طاغوت‌شکنِ نبی نور و رحمت صلی الله علیه و سلم و از تربیت‌گاه امیران خویش آموخته است.

امارت اسلامی از روزهای آغازینش با سنگ و صخره‌های عجیب و غریبی مواجه بوده است، اما هیچ‌گاه از موّاج بودن این دریای خروشان کاسته نشده، بل‌که با گذشت هرروز، موجی بر امواج و تلاطمِ طاغوت‌شکن‌اش بیشتر می‌گردد.

امارت اسلامی افغانستان، بعد از فتح و پیروزی و تصرف تمام نقاط کشور یکبار دیگر در آزمون بزرگی قرار گرفته است.

مواجه بودن با قدرت‌های جهانی، یک آزمون است و دست و پنجه نرم کردن با آشوبگران داخلی، تبلیغات زهراگین و حکومتداری خوب، آزمون دیگری‌ست.

اما، دیدگاه ما این است که اراده‌ی فولادین، عقیده‌ی راسخ، تدبیر و توانایی های فکری، طلسم تمام بن‌بست‌ها را می‌شکنند و انسان ها را از سوزنده‌ترین آتشِ امتحان، بیرون می‌آورند.

زمانی که امارت اسلامی افغانستان با بزرگ‌ترین غول دنیا و سوپرطاقت جهان، یعنی امریکا مواجه شد، همه فکر می‌کردند که دیگر امارت اسلامی بلعیده می‌شود و آثاری ازآن در جهان باقی نمی‌ماند.

اما نصرت الهی، فرهیخته‌گیِ مقام های رهبری و اراده‌ی آهنین مجاهدین امارت اسلامی، صحنه را شکلی چرخاند که امریکا و ناتو با آن بزرگی و طمطراقی‌شان، در آتش غیظ و غضبِ ملت قهرمان افغانستان ذوب شدند و تا مرز اروپا و امریکا در امواج خونِ خویش لولیدند و رفتند و فریاد کشیدند، که نحوه‌ی فرار مفتضحانه‌ و گریزِ مضحکانه‌ی شان، خنده های حیرت و تمسخر را بر لب‌های جهانیان جاری ساخت.

این همه فتوحات و پیروزی‌های پی‌درپی، همه نتیجه‌ی صبر، ثبات و استقامتی بود که مجاهدین امارت اسلامی عملاً در منصه‌ی اجرا گذاشتند.

ما ایمان داریم که استقامت در راه دین و شریعت، سرنوشت ملت‌ها را از سر رقم می‌زند و قدرتمندترین دشمن را از آسمانِ کبر و غرور به خاک ذلت و زبونی می‌کشاند.

شکست امریکا از حد تصور جهانیان بیرون بود و تمام تحلیل‌گران مسائل سیاسی و نظامی، امریکا را قدرتِ شکست‌ناپذیر در جهان میدانستند، اما نصرت پروردگار، اراده‌ی فولادین ملت مجاهد و شهیدپرور افغانستان و خون پاک شهدای راه عزت و آزادی، دماغ مستکبرانه‌ی آن را در خاک ذلت مالید و این گرگ دیوانه با پیکر خونچکان، لانه‌ی شیران را ترک کرد و در پیش چشم ملل جهان و تاریخ با رسوایی و روسیاهی فرار را بر قرار ترجیح داد.

ما باورمندیم که اگر هوای کبر و غرور را در سر نداشته باشیم، در مقابل ملت رنجدیده‌ی خود از تفقد کار بگیریم، بر قلب‌های مردم حکومت برانیم و در روشنی چراغ شریعت فرمان‌روایی کنیم، بدون تردید خداوند دانا و توانا بقای ما را تضمین می‌کند و دروازه های بسته را به روی ما باز می‌گرداند.

پس بر نیروهای امارت اسلامی است که با دستانِ لطف و نوازش، غبار غم و غصه را از چهره‌ی این ملت زجرکشیده پاک کنند، صلح و عفو که دو امر پسندیده‌ی الهی استند را در مرحله‌ی اجرا قرار بدهند و مرهمی را از جنس مهر و محبت، بر زخم‌های خون‌آلود هموطنان خویش بگذارند.

و همچنان بر ماست که، شکستنِ بت تبعیض و تعصب، که خود از فضیلت های دین و شریعت به شمار می‌روند را باید وظیفه‌ی خویش بدانیم و در پیاده کردن آن در جاده‌ی عمل، قاطعانه تلاش نماییم.

ممکن است شما دوست داشته باشید