روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

استاد دانش در پیوند به آغاز مذاکرات صلح: حضور طالبان در میز مذاکره بیان‌گر این واقعیت است که از راه جنگ نمی‌توانند پیروز شوند

استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور اظهار امیدواری کرده است که آغاز مذاکرات صلح میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان منجر به ختم جنگ و خشونت و آغاز یک صفحۀ جدید در حیات سیاسی مردم افغانستان شود.
استاد دانش در پیوند به آغاز مذاکرات صلح، با نشر پیامی گفته است که دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در طی بیست سال گذشته علاوه بر دفاع از آزادی و استقلال کشور و مبارزه با تروریسم، دستاوردهای بزرگی داشته اند که در تاریخ ما بی سابقه بوده است. استاد دانش گفته است که این دستاوردها در سایۀ یک جنگ مخوف و تحمیلی حاصل شده است که امروز هیچکدام نباید مورد معامله قرار گیرد.
در پیام معاون دوم رییس جمهور آمده است:”حضور گروه طالبان در میز مذاکره که ما سال ها بر آن تأکید می کردیم، یک دستاورد بزرگ است و بدان معنا است که اکنون به خوبی دریافته اند که از راه نظامی نمی توانند به پیروزی برسند و این یک گام بزرگ موفقیت است”.
در این پیام آمده است: ما از همه جوانبی که برای آغاز مذاکرات مستقیم تلاش کرده اند و مخصوصاً از دولت ایالات متحده آمریکا تشکر می کنیم و هم چنین از طرف مقابل و همه طرف های ذیدخل در قضیۀ افغانستان می خواهیم که به ندای مردم افغانستان لبیک گفته و به استقرار صلح پایدار و آرامش دایمی در افغانستان کمک کنند؛ صلح و آرامش در افغانستان به نفع همه طرف ها و زیربنای تامین امنیت در منطقه و جهان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید