روزنامه اصلاح
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

از دهم حوت زیر نام ” روز پیمان پایان اشغال” طی محفل با شکوه در تخار تجلیل شد

از دومین سالیاد امضای توافقنامه دوحه میان امارت اسلامی افغانستان و امریکا زیر نام ” روز پیمان پایان اشغال” طی محفل ویژه با حضور مسوولین نظامی و ملکی ولایت تخار و تعداد کثیری از باشنده های این ولایت در تالار کنفرانس های ریاست اطلاعات و فرهنگ گرامیداشت بعمل آمد.

انصار الله انصاری، رئیس اطلاعات و فرهنگ تخار در نخست حضور اشتراک کنندگان به محفل را خوش آمدید عرض نموده و در رابطه به اهمیت توافقنامه دوحه گفت، دهم حوت روز آغاز پیروزی امارت اسلامی و شکست امریکای اشغالگر و مستبد در افغانستان است و باید از این روز تاریخی و پر اهمیت در سرتاسر کشور تجلیل و گرامیداشت صورت گیرد.

وی افزود که در ۲۰ سال گذشته امریکا بزرگترین جنایات را در افغانستان مرتکب شد اما به اثر استقامت مداوم مجاهدین امارت اسلامی هم در میدان جنگ و هم در میدان سیاست، سر انجام شکست خورده و در دهم حوت اعلام نمود که با هم‌پیمانانش از افغانستان خارج می شود.

از سوی دیگر، مولوی حبیب الله شاکر، قوماندان امنیه تخار در این محفل نیز اشتراک نموده گفت، دهم حوت روزی است که امریکا رسماً در حضور جهانیان از تجاوز خود به افغانستان اعتراف کرده و تعهد نمود که با تمام متحدین اش این کشور را ترک می کند.

قوماندان امنیه تخار افزود که طی ۲۰ سال گذشته مردم افغانستان قربانی های بی شمار بخاطر آزاد سازی کشور از چنگ اشغال انجام دادند، تا جایی که هزاران استشهادی در این راه جان های خود را فدا کردند.

افزون بر این سایر سخنرانان نیز در این محفل به ترتیب در باره اهمیت دهم حوت یعنی روز آغاز پایان اشغال افغانستان سخنرانی نموده و بر حفظ و گرامیداشت از این روز تاریخی و پر اهمیت در سال های بعد تاکید نمودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید