روزنامه هیواد
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

معین جوانان : اکثر کارمندان ادارات امارت اسلامی مامورین سابق اند و از کار در این حکومت رضایت دارند

 

قاری محمدیونس راشد، معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی افغانستان دریک گفت‌وگو با آژانس اطلاعاتی باختر می‌گوید؛ ۸۰ درصد کارمندان دولت گذشته با امارت اسلامی کار می‌کنند و از کار در این حکومت رضایت کامل دارند.

آقای راشد با اشاره به نقش جوانان در دولت سازی  می گوید که ستون فقرات هر جامعه را جوانان آن تشکیل میدهد وهمین طور در تشکیل حکومت امارت اسلامی نیز  جوانان بیشترین سهم را دارند .

 

به بیان او، کسانی که به این باور اند که حکومت امارت اسلامی به جوانان توجه ندارد این حرف شان دروغ بیش نیست.

ٱقای راشد علاوه می کند که در اقدام تازه قرار است که ۶۵ هزار تن از جوانان از سوی امارت اسلامی به کشور های  عربی به کار فرستاده شوند.

او، می‌افزاید: (( دربخش کار، تحصیل ودولت داری امارت اسلامی از جوانان کار می‌گیرد و سیستم نظام از جوانان تشکیل شده‌است.))

قاری راشد می گوید که معینیت جوانان همواره تلاش نموده که مشکلات  جوانان را از زبان خودشان بشنود و در تلاش یافتن راهکارها برای حل آن می‌باشد.

قاری محمد یونس راشد می‌گوید ،که انتخاب وزیر و والی‌ها از سوی امیرالمؤمنین رهبر امارت اسلامی صورت می گیرد و امیرالمؤمنین به بزرگان به خاطر تجربه‌ی شان اولویت می‌دهد.

به بیان او، اما در بخش انتخاب معین‌ها، روسای ادارات از جوانان زیاد کارگرفته شده‌است.

موصوف اضافه می‌کند، که تصمیم بزرگان امارت اسلامی بر اساس شریعت است وهیچگاه خلاف این عمل نکرده اند .

به گفته معین جوانان، از سوی اعضای امارت اسلامی در گذشته وحالا هیچ فساد صورت نگرفته و مردم از آنان راضی اند.

موصوف اضافه می کند ۸۰فیصد کارمندان سابق هم  که با این نظام هستند باور داریم که به فساد آلوده نیستند.

ٱقای راشد معین جوانان علاوه می‌کند ،که در کنار مسلکی بودن؛  تعهد، صداقت نیز لازم است که در حکومت گذشته بیشتر از تخصص استفاده می شد اما صداقت وتعهد وجود نداشت.

وی می افزاید :که مسلکی بودن معیار نیست که صداقت هم مهم است.

معین جوانان می گوید که معینیت جوانان طرحی را زیرنام ( اعتماد واقتصاد) به خاطر رشد اقتصادی جوانان روی دست دارد که با عملی شدن آن زمینه کار به صورت دوامدار به هزاران جوان کشور فراهم خواهد شد.

او می‌افزاید: در حال حاضر این طرح به هفت وزارت سپرده شده و یک کمیسیون برای اجرایی شدن بهتر آن به‌گونه مشترک کار می‌کنند.

قاری راشد از افزایش معتادان خیابانی ابراز نگرانی کرده و می‌گوید که بیشتر معتادان را جوانان تشکیل میدهد و اما معینیت جوانان پلان تداوی شانرا روی دست دارد.

وی اضافه می کند که اخیرا یک مرکز ترک اعتیاد در کابل ساخته شده که ظرفیت پنج هزار معتاد را دارد و در این مرکز معتادان از سطح شهر جمع‌آوری  و ترک عادت داده می شوند.

معین جوانان می گوید که بعد از فرمان امیرالمؤمنین، کشت مواد مخدر در کشور به صفر رسیده‌‌است.

او در پیام اخیر خود، از جوانان خواست تا در کشور بمانند و در کشور خود برای آبادی و سربلندی آن کار کنند.

موصوف علاوه نمود که فرار از کشور پروژه های کشورهای غرب است که می خواهند روی فکر وعقیده جوانان کار کنند. بنابرین به اساس خواهشات کشور را ترک نکنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید