روزنامه هیواد
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تشویق وترغیب جوانان نخبه کشورنه تنها مسوولیت دولت بلکه مسوولیت مشترک همه ماست  

رئیس مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت یک‌تن از اشتراک کنندگان برتر ولایت سمنگان در کانکور امسال را تقدیر نمود محترم مفتی انعام الله سمنگانی رئیس مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت، احمد خان فرزند محمد داود باشنده ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان را که در کانکور امسال بالاترین نمره را درسطح آنولایت از آن خود کرده، طی مراسمی تقدیر نمود.

احمد خان، در کانکور امسال با اخذ ۳۵۰ نمره توانست به فاکولته طب پوهنتون کابل راه یابد. این مراسم که در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت تدویر یافت، در  کنارآن هیئت رهبری این مرکز، اعضای فامیل احمد جان وشماری از علما و فرهنگیان ولایت سمنگان نیز حضور داشتند.

دراین زمینه خبرنگار روزنامه هیواد گزارشی را تهیه کرده است تقدیم میگردد.

در آغاز این مراسم، محترم مفتی انعام الله سمنگانی رئیس مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت: در کانکور امسال کسب مقام بیست و یکم را به احمد جان، فامیل ایشان و به اهالی بادیانت و علم دوست سمنگان تبریک گفته، تشویق وترغیب همچو جوانان نخبه و نابغه را نه تنها مسوولیت دولت بل مسوولیت مشترک همه خواند.

وی اضافه کرد: لازم است تا با تدویر همچو مراسم از جوانان مستعد تقدیر نماییم تا در آینده آنان بتوانند به گونه واقعی مصدر خدمت به ملت و مملکت شوند.

محترم سمنگانی اضافه کرد: همچو برنامه های تشویقی باید به گونه متداوم و فراتر از کابل در سطح قریه ها، ولسوالی ها و ولایات برای و تقدیر از جوانان مستعد و نخبه برگزار گردد.

در ختم مراسم، تحسین نامه و مبلغ ۱۲۰ هزار افغانی پول نقد کمک هموطنان مستقر در افغانستان، ترکیه و امارات متحده عرب از سوی محترم انعام الله سمنگانی رئیس مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت به احمد جان داده شد و مراسم با دعای خیر به پایان رسید.

 

محمد رفیع تیموری

ممکن است شما دوست داشته باشید