روزنامه هیواد
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

به پیشوار ختم اشغال و پیروزی امارت اسلامی افغانستان

احمدخان داعی

از طلوع خورشید فتح و پیروزی و به اهتزاز درآمدن درفش سپید اسلام یک سال گذشت

یک سال است که خاک مقدس وطن مان بوی استقلال و آزادی میدهد و از لوث قدمهای کثیف بیگانگان پاک گردیده و دارد بر شانه های خویش بیرق آزادی، رفاه و امنیت را حمل میکند.

سال پار درچنین روزهای بود که افغانستان شاهد  تحول عظیم و بزرگی شد و مردم مجاهد پرور افغانستان با نیروی مستحکم ایمان، کاخ ظلم و استبداد را شکستاند، متجاوزین و اشغالگران را با قدرت ایمانی خویش از خاک مقدس و مجاهد پرور افغانستان بیرون راندند و یکبار دیگر سرنوشت کشور و مملکت را به دست خویش گرفتند.

افغانستان در گذر بیست سال زیر حاکمیت کشورهای ابرقدرت دنیا نفس کشید و دراین سالیان متمادی کشورمان میدان جنگ های استخباراتی دنیا قرار گرفت، منابع سرشار وطن مان به دست گروه های متجاوز بیگانه به غارت برده شد، حاکمان افغانستان به دست بیگانگان عزل و نصب میشدند،  افرادی که به اشاره غربیان و بیگانگان می چرخیدند و به مزاج آنها خوش میخوردند، بر گرده های مردم سوار میشدند و افراد صدیق و وطندوست، سرکوب و یا به اشکال مختلفی از ادرات دولتی دور انداخته میشدند.

اینجا بود که فرزندان اصیل و باغیرت این کشور غلامی بیگانگان را ننگ دانسته و بخاطر آزادی خاک مقدس خویش اسلحه به دست گرفتند و تا پای جان مبارزه نمودند.

مجاهدین سربکف این مرز و بوم برای آزادی و ختم اشغال کشور، در زندانهای دشمن سخت ترین شکنجه هارا متحمل شدند، جانهای شیرین خویش را فدا نمودند، تا اینکه توانستند فتح و پیروزی را دراین کشور به ارمغان بیاورند.

فردا دوشبنه مورخ ۲۴ – اسد سال ۱۴۰۱ خورشیدی مصادف با  نخستین سالروز پیروزی امارت اسلامی افغانستان است

یکسال است که مردم افغانستان زیر چتر آزادی و استقلال زندگی میکنند و دارند از نعمتهای فراوان آزادی بهره میبرند.

امنیت که والاترین نعمت آزادیست، درسراسر کشور برقرار گردیده و مردم میتوانند با خاطر آرام در چهار گوشه کشور سفر نمایند.

مردم افغانستان زیر حاکمیت امارت اسلامی که بر مبنای عدالت و مساوات استوار است، زندگی آبرو مندانه را  به پیش میبرند، هیچ زورگویی حق تعرض بر حریم دیگران را ندارد، آدم ربایان و قطاع الطریقان از ریشه در این کشور نابود شدند.

نیروهای اشغالگر آمریکا به شکل مفتضحانه این کشور را ترک کردند و طبل استقلال و آزادی در گوشه گوشه ی این خاک نواخته می‌شود.

این آزادی و استقلال محصول جانفشانی و فداکاری های بی دریغ سربازان و مجاهدین راه آزادیست که در سخت ترین روزها و دشوارترین حالات، با اندک ترین ابزار دست داشته شان درمقابل دشمنان سفاک تا دندان مسلح مقاومت نمودند و در فرجام توانستند این نیروی خون آشام را با توپ و تانگ و طیاره اش به شکست مواجه بسازد و به دنیا ثابت ساختند که افغانستان کشوری‌ست که هیچ ابر قدرتی نتوانسته است تاحالا در اینجا دوام بیاورد و راحت نفس بکشد.

هر قدرتی که پایش دراین خاک وارد گردیده، در نهایت شرمسار ازین کشور پا به فرار گذاشته و متقبل خسارات و زیانهای بی شماری گردیده اند.

اینجا افغانستان است، سرزمین آزادگان و مهد دلاوران.

ممکن است شما دوست داشته باشید