روزنامه هیواد
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

اولین کاروان زایران حج عمره به سوی حرمین شریفین فرستاده شد

پس از تسلط امارت اسلامی اولین کاروان زایران حج عمره ډیرو به حرمین شریفین فرستاده شد.

پس سه سال وقفه اولین کاروان زایران حج عمره به همکاری وزارت ارشاد ، حج و اوقاف و شرکت های سیاحتی سلطان مدینه و شمشاد  جهت ادای حج عمره به حرمین شریفین کشور سعودی فرستاده شد.

در محفلی که به همین مناسبت ترتیب یافته بود  مولوی عارف الله عارف معین وزارت ارشاد ، حج و اوقاف گفت:حج عمره یکی از سنت های پیغمبر خدا است کوشش شود که به وجه احسن آن ادا شود.

او گفت پس از سه سال وقفه و همه گیری مرض کرونا  روند اعزام  معتمرین حرمین شریفین آغاز شد یک کاروان هشتاد وچهارنفری جهت ادای حج عمره به سوی حرمین شریفین فرستاده می شود.

او از شرکت های سیاحتی شمشاد و سلطان مدینه  خواست تا سهولت های خوبی را برای معتمرین  فراهم کنند .

کاشف علی خیل نماینده بورد عالی مشورتی متشبثین افغانستان گفت: آغاز روند اعزام حجاج عمره به سوی حرمین شریفین  یک گام ارزنده می باشد.

او گفت بورد متشبثین افغانستان در این بخش با سکتور خصوصی همکار می باشد و از شرکت های سیاحتی سلطان مدینه و شمشاد جهت مساعد ساختن زمینه فرستادن معتمرین قدردانی کرد.

مفتی محمد طارق به نمایندگی از میدان هوایی بین المللی کابل صحبت کرد و گفت: جای بسیار خوشی است که امروز کاروان حجاج ما جهت ادای عمره به حرمین شریفین میروند.

او افزود مسوولان میدان هوایی بین المللی کابل آماده عرضه خدمات برای همه مسافران می باشد.

او از تمام شرکت های سیاحتی خواست تا برای مردم افغانستان در بخش حج عمره سهولت ها را فراهم کنند.

وی گفت که میدان هوایی بین المللی کابل در خدمت همه مردم افغانستان  قرار دارد.

الحاج حسن زی حسن یار  منگل رېیس اتحادیه شرکت های سیاحتی گفت: پس از تسلط امارت اسلامی اولین پرواز معتمرین به سوی حرمین آغاز شد  و ۸۴ زایر عمره که شامل زنان و مردان است توسط پرواز شرکت آریانا  به کشور سعود ی  جهت ادای حج عمره فرستاده می شود که از هر حاجی مبلغ ۱۳۵۰ دالر امریکایی از سوی شرکت های سیاحتی اخذ شده است

او از همکاری وزارت ارشاد حج و اوقاف جهت فرام کردن سهولت های این عرصه قدردانی کرد .در اخیر معین وزارت ارشاد حج اوقاف ویزای معتمرین را رسمآ  توزیع کرد.

باختر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید