روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

۶ میزان روز رنگین در تاریخ کشور

۶میزان سال ۱۳۷۵بود که نیروهای امارت اسلامی افغانستان، تحت زعامت مشعلدار عزت و آزادی امیرالمومنین ملاعمر مجاهد«رح» کابل فتح را کردند و نخستین نظام کاملاً شرعی را در پایتخت و اکثر نقاط کشور قایم نمودند.

کابل، بعد از جنگ‌های خونین احزاب و گروه‌ها و ویرانی های مدهش، اولین بار بود که آرامش و امنیت را تجربه نمود و نیروهای حکومت خودخوانده و متحجر را از خود دور کرد.

۶ میزان در جهان نمونه‌ی خوبی و بی‌نظیری از نظام اسلامی است و شهر کابل برای نخستین بار شاهد تطبیق احکام الهی و شریعت غرای محمدی (ص) بود.

۶ میزان، سینه‌ی کابل را از کدورت تنظیم‌جنگی، گروهگرایی و بربادی، خالی کرد و شیشه‌ی دل‌ها را از غبار سیاهی‌های ظلم، خودخواهی، قدرت‌طلبی، بربریت و فساد پاک نمود و گلیم حکومت‌های خود خوانده و ملوک الطویفی را برچید.

در این روز پرمیمنت برای اولین بار بود که پرچم سفید در قلب افغانستان به اهتزاز درآمد، انوار قرآنی و فضای شریعت‌مداری کابل‌زمین را فراگرفت و چلچراغ شریعت، کوچه ـ کوچه و خانه ـ خانه مردم شریف کابل را روشن ساخت.

۶ میزان، سرنوشت افغانستان را از سر رقم زد، ملت رنجدیده را از چنگال خونین جنگ‌های خانمان‌سوز داخلی و جزیره های قدرت نجات داد و اقوام مختلف کشور را در زیر چتر واحد اسلامی جمع نمود.

این روز در تاریخ افغانستان از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است و خون پاک هزاران شهید گلگون‌کفن بر شکوهمندی و رنگینی این روز، گواهی میدهد.

ملت مجاهد و شهیدپرور افغانستان این روز را در تاریخ کشور گرامی میدارند و با شور و شعف فراوان این روز پر افتخار را تجلیل می‌نمایند.

و ملت امیدوارند که نتیجه‌ی این فتوحات و پیروزی‌ها حفظ شود، تمام نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌ها از میان بر داشته شوند و از آرمان‌های پاک شهدای راه عزت و آزادی، حراست و پاسداری به عمل آید.

ممکن است شما دوست داشته باشید