روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

۳۰ تن در آلمان بر اثر راندن موتر به یک مراسم کارناوال مجروح شدند

ورود یک موتر به میان جمعیت حاضر در یک کارناوال در شهر فولکمارسن آلمان که روز دوشنبه پنجم حوت رخ داد، باعث جراحت ۳۰ تن از جمله چند کودک شد که جراحات برخی از آنان جدی اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پولیس آلمان خبر داده که راننده را دستگیر کرده است اما هنوز نمی‌تواند در مورد انگیزه او با قاطعیت اظهار نظر کند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، راننده که یک مرد ۲۹ ساله آلمانی است عمداً این کار را کرده ولی جزئیات بیشتری در مورد هویت و انگیزه او منتشر نشده است.

با این حال یک سخنگوی پولیس در شهر کاسل، مرکز ایالت هسن، گفت که احتمال تصادفی بودن این حادثه کاملاً منتفی نیست.

یک شاهد عینی به روزنامه‌های آلمانی گفت که موتر را قبل از توقف حدود ۳۰ متر در میان جمعیت راند.

ویب ‌سایت‌های خبری آلمان از قول شاهدان عینی گزارش دادند که به نظر می‌رسید هدف اصلی راننده زیر گرفتن کودکان بوده و او با سرعت بسیار زیادی موتررا به درون جمعیت رانده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ماموران پولیس در کنار یک بینز نقره‌ای ایستاده‌اند و به نظر می‌رسد این همان موتری است که به میان جمعیت رانده است.

مراسم کارناوال در شهرهای غربی آلمان مثل کلن و دوسلدورف بسیار پر طرفدار است و معمولاً در روز اصلی این مراسم که به «دوشنبه روز» شهرت دارد
ده ها هزار تن شرکت می‌کنند.

کمتر از یک هفته پیش بر اثر تیراندازی یک مرد آلمانی ۴۳ ساله در دورستورانت در شهر هانائو ۹ تن کشته و شش تن دیگر مجروح شدند. این حادثه خونین‌ترین حمله نژادپرستانه پس از جنگ جهانی دوم در آلمان بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید