روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

۲۷۵ جنگجوی طالبان در شمال افغانستان به پروسه صلح پیوستند

وزارت دفاع ملی افغانستان از تسلیم‌شدن ۲۷۵ عضو گروه طالبان در ولایات سرپل و بلخ به نظامیان افغان خبرداد.
فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت دیروز به صدای امریکا گفت که روز گذشته ۱۵۰ جنگجوی طالبان در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل به شمول ۱۵ سرگروپ این گروه و ۱۲۵تن آنان در ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ به نیروهای امنیتی تسلیم شده و به پروسه صلح پیوسته اند.
امان افزود که این شمار جنگجویان طالبان ده‌ها میل سلاح سبک و سنگین خود را به نیروهای اردی ملی تسلیم کرده اند.
امان همچنان گفت: “این‌ها پس از درک حقانیت به نیروهای دفاعی و امنیتی تسلیم شده اند و گفتند که راهی را که طالبان انتخاب کرده اند یک راه غلط است، جز آسیب رساندن به مردم و تخریب زیربنای افغانستان هدفی ندارند.”
معاون سخنگوی وزارت دفاع افزود که این جنگجویان طالبان تعهد سپرده اند که پس از این از خشونت دست برداشته و به زندگی صلح‌آمیز خود ادامه خواهند داد.
امان تاکید کرد که در شش ماه نخست امسال، صد‌ها جنگجوی طالبان دست از خشونت‌ها برداشته و به پروسه صلح پیوسته اند، اما این نخستین بار است که در شمال افغانستان به چنین پیمانه تسلیم نیروهای امنیتی شده اند.
او همچنان افزود که با تسلیم‌شدن این جنگجویان طالبان در ولایت‌های سرپل و بلخ وضعیت امنیتی در بخش‌های این ولایت‌ها تغییر خواهد کرد.
طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید