روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

یک زندان طالبان در بغلان درهم شکست

مقام‌های امنیتی می‌گویند که در نتیجۀ عملیات نیروهای کوماندوی یک زندان طالبان در ولایت بغلان درهم شکست و هشت نظامی از بند این گروه آزاد شدند.
عبدالهادی نظری، سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر در زون شمال‌شرق افغانستان روز دو‌شنبه ۲۴ می ( سوم جوزا) به صدای امریکا گفت که این عملیات دیشب در روستای “عمرخیل ولسوالی بغلان‌جدید” ولایت بغلان راه اندازی شده است.
آقای نظری افزود که تمامی افراد آزاد شده از این زندان طالبان، نظامیان افغان اند که از مدتی به این‌سو در این زندان نگهداری می‌شدند.
او افزود که این نیروها پس از رهایی به ولایت بلخ منتقل شده اند. طالبان هنوز در مورد درهم شکستن این زندان به رسانه‌ها معلوماتی نداده اند.
پیش از این نیز چندین زندان طالبان در ولایت هلمند، نیمروز و برخی ولایات دیگر از سوی نیروهای امنیتی افغان درهم شکسته اند که به گفتۀ مقامات در این عملیات‌ها، ده‌ها نفر، به شمول نظامیان افغان، از زندان‌های طالبان در این ولایت آزاد شدند.
این در حالی است که پیش از این وزارت دفاع ملی افغانستان گفته بود که طالبان بسیاری از زندانیان را به شدت شکنجه کرده و جنگجویان این گروه “خلاف تمام موازین و‌ اصول اسلامی و حقوق‌بشری” همرای این زندانیان برخورد کرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید