روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

یوناما: تمام طرف‌ها درهرگونه مذاکرات صلح ازحق آزادی بیان حمایت کنند

نماینده خاص سازمان ملل متحد در افغانستان در بیانیه به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات گفته است نباید به هیچ کسی اجازه داده شود تا آزادی مطبوعات را در افغانستان تهدید کند.
به گزارش آژانس باختر : دریک بیانیه‌ای مطبوعاتی به نقل از دیبرا لاینز، نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان که امروز منتشر شده ، آمده است تمام طرف‌ها در هر گونه مذاکرات صلح باید از تمامی حقوق اساسی بشر به شمول حق آزادی بیان حمایت کنند.
در بیانیه یوناما آمده است که حقوق بشر به‌شمول حق آزادی بیان در ماده نوزدهم اعلامیه جهانی حقوق بشر تسجیل یافته است و به هیچ کسی نباید اجازه داده شود تا پیشرفت‌های مهم در آزادی مطبوعات افغانستان را تهدید کند.
دراین اعلامیه یوناما گفته است که ملل متحد به طور فعال در حمایت از رسانه‌های مستقل در افغانستان دخیل است.
در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که ما باید خبرنگارانی را که در افغانستان جان‌های شان را در راه اهداف عالی از دست دادند و آنانی که در حین انجام وظیفه مورد ارعاب و لت و کوب قرار گرفتند، را به خاطر داشته باشیم.
نمایند خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان دراین بیانیه خود شعار امسال برای روز جهانی آزادی مطبوعات را، خبرنگاری بدون ترس یا طرف، خوانده و افزوده است که این فراخوان برای همه به شمول دولت‌ها، جامعه مدنی، نهادهای اکادمیک و جوانان است تا برای موفقیت در خبرنگاری حرفه‌ یی، ارائه حقایق قابل اعتماد، نظریات همه شمول و تنوع گفتار فرهنگی را پایه و اساس قرار دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید