روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

کمیسیون انتخابات: هیچ ناظری برای نظارت از روندهای انتخاباتی در این کمیسیون حضور ندارد

مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند، با وجود درخواست‌های مکرر کمیسیون انتخابات، هیچ ناظری برای نظارت از روندهای انتخاباتی در این کمیسیون حضور ندارد.

حبیب‌الرحمان ننگ، رئیس  دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات دیروز در یک نشست خبری گفت: “هیچ ناظری برای نظارت از روندهای انتخاباتی در این کمیسیون حضور ندارد و عدم حضور این ناظران روند انتخاباتی را با تاخیر مواجه کرده است”.

ننگ افزود، همه سهولت‌ها برای ناظران در نظر گرفته شده است اما کمیسیون سه روز منتظر حضور ناظران باقی مانده‌، ولی هیچ ناظری برای نظارت به کمیسیون مستقل انتخابات مراجعه نکرده است.

او خاطرنشان کرد، به هیچ کسی اجازه مداخله داده نخواهد شد و  ناظران در برخی مراکز رأی‌دهی در روز انتخابات حضور نداشته‌اند اما با ارایه معلومات نادرست، ذهن مردم را مغشوش می‌کنند.

رئیس  دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات همچنان از رسیدن مواد انتخاباتی از اکثر مراکز در ولسوالی‌ها به مرکزهای ولایت‌ها خبر داده، گفت که قرار است به زودی این مواد به کابل فرستاده شود.

این در حالی است که پیش از این کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که حدود ۲۰۶ نهاد نظارتی و ۱۴۴ هزار تن برای نظارت از روند انتخابات اعتبارنامه گرفته‌اند.

قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۷ ماه جاری و نتایج نهایی آن در ۱۶ عقرب اعلام شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید