روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

کاهش کمک‌ها به یمن

سازمان‌های امدادرسانی خواستار افزایش فوری منابع مالی فعالیت‌های خود در یمن جنگ زده هستند و می‌گویند با وجود شیوع ویروس کرونا در آن کشور ناچار به توقف بعضی فعالیت‌های شان شده اند.
حدود ۷۵ درصد برنامه‌های سازمان ملل متحد در یمن مجبور به تعطیلی یا کاهش عملیات هستند. «برنامه جهانی غذا»، نهاد بین المللی سازمان ملل متحد، باید جیره‌ها را به نصف تقلیل دهد. خدمات درمانی مورد حمایت سازمان ملل متحد در ۱۸۹ شفاخانه از ۳۶۹ شفاخانه یمن کاهش یافته است.
مولفه‌های متعددی عامل کاهش منابع مالی بوده اند، اما از دلایل اصلی آن مانع‌تراشی‌های شورشیان حوثی است که کنترول صنعا، پایتخت یمن، و دیگر مناطق را در دست دارند. ایالات متحده، یکی از بزرگترین کمک‌کنندگان، اوایل سال جاری میلادی با اشاره به مداخلات حوثی‌ها کمک‌های خود به یمن را کاهش داد.
هنوز روشن نیست که آیا حوثی‌ها اجازه نظارت یا فعالیت نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد را خواهند داد یا نه. سازمان ملل متحد روز سه شنبه در یک کنفرانس تعهد مالی در پی گردآوری ۲.۴۱ میلیارد دالر برای پوشش فعالیت‌های حیاتی در یمن از ماه جون تا دسمبر است.
حوثی‌ها برای عدم اطلاع رسانی شفاف درباره موارد ابتلا به «کووید۱۹» و تلفات ناشی از آن در مناطق تحت کنترول خود با انتقادهای تندی روبرو هستند و تدابیری هم برای کاستن از شیوع این ویروس به کار نبسته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید