روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

کار و فعالیت قالین بافان خوبتر می شود

الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت ظهر پنچشنبه با هئیت رهبری و اعضای اتحادیه قالین دیدار و گفتگو نمود.

سید نور احمد نوری رئیس این اتحادیه ضمن ارائه گزارش کاری شان، گفت که اساسنامه جدید را جهت  فعالیت های بهتر اتحادیه تسوید نمودیم، براساس آن می توانیم مسئله فیس ها، کار ها و فعالیت های اتحادیه را بهتر و با شفافیت تنظیم نماییم.

وی علاوه نمود که نمایشگاه قالین در هرات انعکاس خوب داشت، که این مسئله بدون همکاری و حمایت شخص رهبری وزارت ممکن نبود. وی گفت که می خواهد نمایشگاهای بیشتر در زون های مختلف دایر شود.

همچنان اعضای اتحادیه از مشکلات زمین های مربوط به شهرک قالین در ننگرهار، مسائل مربوط به تجارت قالین، مواد خام، رنگ های معیاری را یاد نموده، خواستار همکاری رهبری وزارت گردیدند.

سپس وزیر صنعت و تجارت طی  صحبت شان گفت که تمامی خدمات که از طرف اتحادیه ارائه می شود، در اسناد پیشبینی شود، تا مصارف در شفافیت کامل صورت گیرد. وزارت صنعت و تجارت در زمینه برگزاری نمایشگاهای داخلی و خارجی نیز اراده دارد، تصور ما اینست که ممکن روسیه و چین در زمینه همکاری خواهند نمود. اما تطبیق همه این ها بستگی به ظرفیت سازی، انسجام و ابتکارات اتحادیه دارد.

محترم الحاج عزیزی به اتحادیه هدایت داد که یک فرم آنلاین جهت ثبت صادرات قالین در مقیاس کوچک تهیه نماید. تا بدین ترتیب همه ای کسانیکه بصورت انفرادی گاها به کشور منطقه قالین صادر می کنند، مقدار و قیمت آن‌ها شامل دیتابیس صادرات گردد.

در اخیر وزیر صنعت و تجارت دو مورد پیشنهادات اتحادیه را نیازمند بحث در کمیسیون عالی اقتصادی دانسته، موضوع را به آن موکول نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید