روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

کارگاهی سرپل ماسک را رایگان توزیع می‌کند

شماری از کنش‌گران مدنی ولایت سرپل برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در این ولایت کارگاه تولید ماسک به راه انداخته‌اند. آنان می‌گویند، تمامی کارکنان این کارگاه به صورت رضاکار کار می‌کنند و روزانه حدود ۳۰۰ ماسک تولید می‌کنند.
پروینه عظیمی، مسئول این کارگاه ماسک‌دوزی می‌گوید که آنان برای جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا دست به این اقدام زده‌اند. او می‌گوید که در این روزهای سخت و دشوار رسالت همه‌گان است تا دست یک دیگر را بگیریم.
او می‌گوید که این کارگاه روزانه ۳۰۰ ماسک تولید می‌کند و ده خانم به‌طور رضاکار ماسک می‌دوزند.
بانو عظیمی می‌گوید که ماسک‌های تولیدشده در این کارگاه به صورت مجانی به باشنده‌گان این ولایت‌ که توان خریدن آن را ندارند، توزیع می‌شود.
او افزوده: کارگاه تولید ماسک در ولایت سرپل زمانی آغاز به کار کرد که بهای هر ماسک در این ولایت سه برابر افزایش یافت و با توجه به وضعیت زنده‌گی مردم، خیلی‌ها توان تهیۀ آن را نداشتند.
عزت‌الله صمیم، منشی شبکه نهادهای جامعه مدنی سرپل می‌گوید که شماری از باشنده‌گان این ولایت رضاکارانه آگهی‌دهی می‌کنند و مواد ضدعفونی کننده را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند.
تاکنون ۹۹۳ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان ۳۲ تن جان باخته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید