روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

کارشناسان: پاکستان هرگز نمی تواند دوست افغانستان شود

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، در ۷۷مین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مدعی شد که به شمول جنبش تحریک طالبان پاکستان، القاعده و گروه های تروریستی در افغانستان فعال هستند. اما تحلیلگران سیاسی می گویند که اظهارات شهباز شریف نخست وزیر پاکستان مبنی بر متهم کردن افغانستان به پناه‌گاه تروریزم، در صحنه بین المللی آخرین سطح دشمنی است و باید در برابر آن اقدام جدی صورت گیرد.

آنها می گویند که حاکمان فعلی افغانستان باید از اظهارات شریف درس بگیرند و بدانند که پاکستان هرگز نمی تواند دوست افغانستان باشد و کاری را که انجام می دهند برای نفع خودشان است.

معارج، تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید:« اظهارات نخست وزیر پاکستان در صحنه بین المللی در رابطه با افغانستان، آخرین حد دشمنی را نشان می دهد و اکنون مقامات باید این را درک کنند و از آن بیاموزند که پاکستان هرگز نمی تواند دوست ما باشد.»

هلمند هلمند، می گوید که کابل باید به اتهامات شریف با زبان لازم دیپلوماتیک پاسخ دهد و در این مورد به جهانیان توضیح دهد و حقایق را در مورد مخفیگاه های تروریست ها ارائه کند.

هلمند افزود:« باید به اظهارات کنونی نخست وزیر پاکستان پاسخ قاطع داده شود. امارت اسلامی باید پاسخ دهد و حقیقت را به جهان نشان دهد.»

کارشناسان می گویند که از زمان ایجاد پاکستان، اسلام آباد همیشه به کابل پشت کرده است و خود حامی تروریزم و صادرکننده بزرگ تروریزم به تمام جهان است.

سرور نیازی کارشناس مسائل سیاسی می گوید:« پاکستان کشوری است که همیشه از عقب به ما خنجر زده است. پاکستان تروریزم را به تمام جهان صادر کرده است، حالا می آید و حمایت از تروریزم را به گردن افغانستان می اندازد.»

مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه در نشستی به این اظهارات شهباز شریف نخست وزیر پاکستان اشاره کرده و گفته است که برخی از استخبارات منطقه و جهان می خواهند افغانستان را به عنوان مرکز تروریزم به جهان معرفی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید