روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

کاخ سفید اخراج دانشجویان را متوقف کرد

دولت دونالد ترامپ برنامه خود برای اخراج دانشجویان بین المللی را متوقف کرده است.
ترامپ هفته پیش دستور داده بود دانشجویانی که به دلیل همه‌گیری کرونا به دوره‌های غیرحضوری و آن‌لاین روی آورده‌اند باید امریکا را ترک کنند و دوره آموزشی خود را در کشورشان ادامه دهند.
دانشگاه هاروارد و دانشگاه تکنولوژی ماساچوست (ام.آی.تی) هر دو به دلیل این سیاست تازه علیه دولت به دادگاه شکایت کرده بودند.
قاضی آلیسون در ماساچوست گفته است دو طرف در این پرونده به توافق رسیده‌اند.
هفته گذشته به دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان به دلیل همه‌گیری غیرحضوری شده بود گفته شد تنها در صورتی می‌توانند در امریکا بمانند که در ترم پاییز به دوره‌ای حضوری تغییر رشته دهند.
سازمان گمرک و مهاجرت امریکا اعلام کرد دانشجویی که از این سیاست تازه پیروی نکند از کشور اخراج خواهد شد.
دانشجویان زیادی هر سال برای تحصیل به امریکا می‌آیند و شهریه‌ آنها منبع قابل توجهی برای درآمد دانشگاه‌ها است.
دانشگاه هاروارد اخیرا اعلام کرد که به دلیل نگرانی از گسترش ویروس کرونا تمام دوره‌های آموزشی خود را در سال تحصیلی جدید به صورت غیرحضوری و آن‌لاین برگزار خواهد کرد.
برنامه تبادل دانشجو که تحت مدیریت سازمان گمرک و مهاجرت امریکا قرار دارد به دانشجویان خارجی اجازه داده بود که ترم بهار خود را به صورت غیرحضوری ادامه دهند و تا پایان تابستان ۲۰۲۰ در امریکا بمانند.
این سازمان در ششم جولای امسال باعلام کرد دانشجویان خارجی که بعد از تغییر به دوره‌های غیرحضوری در امریکا مانده‌اند اگر در ترم پاییز به کلاس‌های حضوری بازنگردند با عواقب کارشان از جمله آغاز پروسه اخراج از کشور روبرو خواهند شد.
این سیاست شامل حال روادیدهای گروه اف۱ و ام ۱ می‌شود که وزارت خارجه امریکا برای دانشجویان خارجی صادر می‌کند.
براساس آمار دولتی در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۳۸۸ هزار ویزای اف۱ و بالغ بر ۹۵۰۰ ویزای ام ۱ توسط این وزارتخانه صادر شده است. در سال ۲۰۱۸ دانشجویان خارجی ۴۵ میلیارد دالر وارد اقتصاد امریکا کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید