روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

چه کسی رهبر آینده کوریای شمالی می‌شود؟

رهبر کوریای شمالی از ۱۱ اپریل به بعد در محضر عام دیده نشده است. گزارش‌های تأئید نشده‌ای در مورد وضع صحی وی نشر شده اند. اگر کیم جونگ اون وفات کند یا به خاطر بیماری قادر به رهبری کشورش نباشد، چه کسی جانشین وی خواهد شد؟
کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی آخرین بار در تاریخ ۱۱ اپریل زمانی که جلسه حزب کارگران را ریاست می‌کرد، در ملاء عام دیده شد. از آن زمان تااکنون وی دیده نشده و این مسأله به گمانه زنی‌هایی درباره بیماری و حتی احمال مرگ وی دامن زده است.
کیم همچنین حتی در جشن تولد کیم‌ایل سونگ، پدربزرگ و بنیانگذار کشورش به تاریخ ۱۵ اپریل شرکت نداشت؛ رویدادی که مهم‌ترین روز در تقویم سیاسی کوریای شمالی می‌باشد.
گزارش‌های رسانه‌ای با استناد به منابع استخباراتی و دفاعی حاکی از این است که کیم ۳۷ ساله تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و در وضعیت «بحرانی» قرار دارد.
اما حکومت کوریای جنوبی سریعاً این ادعاها را رد کرده و گفته به نظر می‌رسد که زندگی در همسایه شمالی‌اش به طور عادی ادامه دارد.
همزمان واکنش نشان ندادن رژیم پیونگ یانگ، آن طوری که در گذشته برای رد شایعات عکس‌العمل نشان می‌داد، نیز به عدم اطمینان می‌افزاید.
اولین گزارش از معالجه کیم به خاطر تکلیف قلبی هفته گذشته نشر شد. رسانه آنلاین «ان.کی.نیوز» در سویل پایتخت کوریای جنوی گزارش داد که کیم در یک مرکز درمانی در شهر هیانگسان بستری شده؛ یک شفاخانه دولتی فوقرالعاده در ولایت شمالی پیونگان که برای اعضای خانواده حاکم اختصاص یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید