روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

پیام استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در محکومیت رویدادهای تروریستی در شفاخانه صدبستر جاده شهید مزاری و ولایت ننگرهار

با تاسف تروریستان خون‌آشام و دشمنان قسم‌خورده مردم افغانستان در یک اقدام ضد بشری و حمله بر یک شفاخانه نسایی ولادی در جاده شهید مزاری در غرب کابل، برگی دیگر بر پرونده سیاه و ننگین خویش افزودند. هم چنین شبکه گروه‌های تروریستی در یک اقدام ضد بشری دیگر بر تشییع جنازه در ولایت ننگرهار ماهیت اصلی خویش را به نمایش گذاشتند. هر دو حادثه نسخه جدیدی از جنایت و جنون است که تروریستان بدان دست زده اند و نشان از اوج سبوعیت و درندگی نسل‌های جدید گروه‌های تروریستی دارد.
اینجانب ضمن محکومیت شدید هردو حادثه تروریستی و ابراز تسلیت برای مردم افغانستان و تمامی بازماندگان این رویداد ها، برای شهدای هر دو حادثه، بهشت برین و برای مجروحان شفای عاجل مسالت دارم.
حمله تروریستی بر شفاخانه نسایی ولادی و مردمان شرکت کننده در یک تشییع جنازه و کشتار بی رحمانه کودکان، زنان و مردم ملکی نشان آشکار از اراده گروه‌های تروریستی بر تداوم کشتار و جنایت دارد و از سوی دیگر نشان دهنده تسلسل جنایتی است که بیش از سه دهه بر سرنوشت مردم افغانستان مسلط بوده است.
عاملان حوادث تروریستی امروز در جاده شهید مزاری و ولایت ننگرهار یک شبه به وجود نیامده اند بلکه میراث افراطیت و تروریسم بین المللی است که تا کنون با نام‌های گوناگون ولی با ماهیت واحد به کشتار مردم پرداخته اند.
حوادث امروز درس بزرگ برای مردم و دولت افغانستان و به خصوص آموزه مهم برای نیروهای امنیتی کشور فراهم کرده است تا در برابر تمام گروه‌های تروریستی هم‌چون گذشته با قاطعیت بیشتر و جدیت هر چه تمام مبارزه کنند. هیچ بهانه‌ای حتی به نام صلح نمی‌تواند چهره ضد انسانی تروریسم را پنهان کند و جنایت‌های ضد انسانی آنان را به فراموشی بسپارد. گروه‌های تروریستی در یک شبکه درهم‌تنیده و با اهداف ضد انسانی همسان قرار دارند و دست به جنایت می‌زنند.
بنابراین زمان آن فرارسیده است که نیروهای امنیتی کشور از حالت دفاعی بیرون شده و در حالت تهاجمی قرار گیرند. ما تنها با مبارزه با تروریسم می‌توانیم آینده روشن برای افغانستان رقم بزنیم و دشمن هیچ زبانی جز زبان زور نمی شناسد. بدون شک حوادث تروریستی امروز در ادامه تشدید خشونت در جبهه‌های جنگ قرار دارد و بخشی از روند فشار بر دولت افغانستان در آستانه گفتگوهای بین الافغانی است و از همین رو بر روند صلح تاثیر مستقیم خواهد داشت.
درود بر ارواح طیبه شهدای نیروهای امنیتی کشور و حوادث تروریستی ننگرهار و جاده شهید مزاری و ننگ و نفرین ابدی بر دشمنان انسانیت و گروه های تروریستی باد.
سرور دانش
معاون دوم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

ممکن است شما دوست داشته باشید