روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

پوهاند باوری، راه اندازی جشنواره های هنری را ارزش دادن به زندگی دانست

به گزارش آژانس باختر، در محفلیکه به این مناسبت در تالار مطبوعات ریاست اطلاعات وفرهنگ آن ولایت با حضور پوهاند محمدرسول باوری معین فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات وفرهنگ، روسای ادارات پروان، هنرمندان و رسامان از ولایات کابل، بامیان، میدان وردک و پروان، دانشمندان و فرهنگیان و جوانان اشتراک نموده بودند، معین فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات وفرهنگ ایجاد هنرستان در پروان را یک گام نیک و ارزنده دانست و افزود: اداره اطلاعات وفرهنگ پروان با پشت کار و تلاش مسوولانه همیشه در تطبیق برنامه های فرهنگی پیش قدم بوده است.

پوهاند باوری راه اندازی جشنواره های هنری را ارزش دادن به زندگی و ایجاد هنرستان را بخشی از زندگی دانست.

عبدالواحد هاشمی رئیس اطلاعات وفرهنگ پروان هدف عمده برگزاری جشنواره هنری در ولایت پروان را حفظ آثار هنری، ترویج هنر، تقویت معارف وحمایت از نظام تعلیمی افغانستان عنوان نمود و از حمایت وزارت اطلاعات وفرهنگ ومقام ولایت در خصوص برگزاری این جشنواره هنری ابراز تشکر نمود.

وی گفت که به همه مردم به ویژه دانشمندان معلوم است که ولایت پروان از پیشینه درخشان تاریخی برخور دار است و آن ولایت در دوره معاصرهم از نظر هنر و هنر پروری از جایگاه رفیعی برخور دار بوده است.

رئیس اطلاعات وفرهنگ پروان گفت که در هنرستان پروان بیش از چهل اثر ارزشمند اساس آنرا تشکیل میدهد و این رقم در آینده افزایش می یابد.

در این محفل سایر سخنرانان پیرامون هنر ومحفل هنری صحبت نمودند و از کار کرد های ریاست اطلاعات وفرهنگ ستایش و قدردانی نمودند.

در ختم این محفل هنرستان پروان با قطع نوار توسط معین فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات وفرهنگ و سایر مسوولان افتتاح گردید.

در این محفل هنرمندان تقدیر نامه هایی که از سوی وزارت اطلاعات وفرهنگ ومقام ولایت وتندیس های که از سوی ریاست اطلاعات وفرهنگ در نظر گرفته شده بود، توسط معین فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات وفرهنگ و سایر مسوولان توزیع گردید.

ممکن است شما دوست داشته باشید