روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

پنج روز تأخیر در روند تقرر و معرفی اعضای جدید کابینه

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان هدایت صادر کرده است که روند تقرر و معرفی اعضای جدید کابینه برای پنج روز متوقف .
به گزارش آژانس باختر؛ محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به خواست شماری چند از رهبران سیاسی کشور لبیک گفته است وروند معرفی و تقرر اعضای جدید کابینه اش را برای پنج روز متوقف کرده است. دواخان مینه پال معاون سخنگوی رئیس جمهوری در صحبت با رسانه ها این موضوع را تأیید کرده است وگفته است که رئیس جمهور هدایت داده است که گماشتن اعضای جدید کابینه برای ۵ روز متوقف شود تا راه برای گفتگوهای سیاسی فراهم شود.
محمداشرف غنی رئیس جمهوری در چند روز گذشته محمد حنیف اتمر را به حیث سرپرست و نامزد وزیر خارجه، عبدالهادی ارغندیوال را به حیث سرپرست و نامزد وزیر مالیه، طاهر زهیر را به حیث نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ، ضیا سراج را به حیث رئیس اداره امنیت ملی، ایوب سالنگی را به حیث معاون مالی اداره ارگان‌های محلی، داوود سلطانزوی را به حیث شاروال کابل و عبدالوحید قتالی را به حیث والی هرات تعیین کرده است.
رئیس جمهوری تصمیم در مورد توقف پنج روزه در تقررو معرفی اعضای کابینه اش را بعد از آن اتخاذ کرد که شماری از رهبران سیاسی افغان چنین فرصت را از او تقاضا کردند. عبدالله عبدالله نیز در صفحه فیسبوکش نوشته است که از اعلامیۀ اخیر رهبران و بزرگان کشور برای بیرون رفت از بحران سیاسی استقبال می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید