روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ویتنام از شیوع یک نوع جدید ویروس کرونا خبر داد

مقامات صحی ویتنام نوعی جدید و جهش یافته یی از ویروس کرونا را کشف کرده اند. این نوع ویروس با سرعت بیشتری از طریق هوا پخش می شود. وزیر صحت ویتنام این ویروس را ترکیبی از گونه ‌های جهش‌ یافته هندی و بریتانیایی معرفی کرده است.
لگوین تان لانگ، وزیر صحت ویتنام گفته است: «نوع جدید ویروس کرونا گلوی بیمار را درگیر عفونت می‌ کند و سرعت شیوع آن بسیار بالاست.»
وی به رسانه های دولتی افزوده است که این نوع، ترکیبی از نوع جهش یافته ویروس هندی و بریتانیایی است. گفته شده که این نوع جدید بسیار خطرناک است. پس از اینکه فرد آلوده می شود، ویروس در گلوی بیمار خیلی سریع افزایش می یابد و سپس به طور گسترده ای در اطراف فرد به ویژه از طریق هوا پخش می شود.
روزنامه ویتنامی “VnExpress” به نقل از وزیر صحت این کشور گزارش داده که “وزارت صحت نوع جدید ویروس کرونا را در نگاشت جهانی ژنوم اعلام خواهد کرد.” گفته شده است که تاکنون این نوع جدید ویروس کرونا در ۳۰ منطقه از ۶۳ منطقه اداری این کشور شناسایی شده است. اما وزارات صحت ویتنام درباره تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آن چیزی نگفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید